Re: Toll szett.

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kiscsiszi!

Ami ezekben a tollbefogókban az értéket képviseli, az a befogó szár ill. persely.
Ez a mandrel pl. MK2-es kiképzésü, menetes persellyel lehet a szárat beleszorítani. Ezt kiválthatod egy 3 v. 4 pofás tokmánnyal fémeszterga pofákkal, a többi alkatrész benne rém egyszerű.

Ha van ilyen tokmányod a gépedhez akkor a legolcsóbb megoldás sk készíteni vagy egy fémesztergályos ismerős sec perc alatt megcsinálja pár sörért. koc
Kell hozzá egy 6-os acél pálca, vágatsz a végére menetet, kis süllyesztéket v. furatot a csúcs támasztásnak. A tollnak megfelelő perselyeket réz vagy alu rúdból. Én HSS késsel a faesztergán magam csináltam ilyet, célnak megfelel.
Ha nagyon igényes vagy és nem akarsz kulccsal bibelődni, szorító anyának réz vagy acél korongot csináltatsz, recézett felülettel. ;)

Ha nincs tokmányod, a gyári befogó áráért kapsz a gépedhez, ráadásul azt még másra is használhatod.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
A toll készítésben egyenlőre eddig jutottam.
3746 3745 3747
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok

Amikor a szükség nagy úr így is lehet alkotni :k 3793
Nem hagyott nyugodni a gondolt milyen is lehet a beszerzett toll szett felöltöztetve.
Háááttt ... neki láttam. Azt nem mondom, hogy még egyet megcsinálnék ezekkel a feltételekkel.
Ez lett belőle.
3790
Tisztelettel: Varifer
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Varifer!

Egyáltalán nem lepődtem meg az "eljárásodon".
Jómagam kb 3 fajta próbálkozáson vagyok túl:

- fúrószár tokmányba fogása, azon való próbálkozás. Itt a fúrótokmányhoz készítettem egy fatokmányt előbb, mert a fúrógép tokmányba belegyógyult az SDS befogószár, tehát kellett valami, amibe beledugom a fúrótokmányt. Tehát tokmány a tokmányban megoldás.
- menetes szár tokmányba fogása
- menetes szárhoz orsó felfogatási lehetőség barkácsolása (tokmány helyett)

Mondanom se kell: minden felsorolt megoldás ütött oldalirányban kissé.

A következő próbálkozáshoz már szakértőt kértem: egy vasesztergályos fog nekem M18-as orsóra rögzíthető kúpot fabrikálni, amire fúrógép-tokmányt húzhatok.
A tervem az, hogy a fúrógép tokmányba 6-os vagy 8-as eszterga-betétkést fogok befogni, arra fogom ráhúzni a fát. Ettől azért várok csodát, mert ez nem deformálódik, mint a semmit érő menetes szár.

Aztán lassanként eljutok az előző hozzászólásaimban már bemutatott gyári eszterga-tüskéhez... :)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Varifer!

Most látom csak az első képet, eddig az nem volt ott. Ez lenne a hordozható zsebesztergád? :D
Hát nem tudom milyen égető szükség vitt erre a megoldásra, lehet csak nem tudtál mitkezdeni a szabadidőddel vagy elvonási tüneteid voltak (esetleg mindkettő). Mindenesetre a feltételekhez képest jó kis tollat alkottál. Gratulálok. koc

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Egy újabb próbálkozás a toll készítésben.
Nem egyszerű, legalábbis nekem megfelelő betétek hiányában kissé igényesebb tollat
készíteni.Egy jó ideig szerelgettem mire összehoztam ezt az egyet.A toll külseje diófából van.
Nem valami mutatós.
38073806

Esztergályoztam hozzá kúpos távtartókat így bármilyen méretű belső átmérőt meg lehet vele csinálni.
Barátomnak volt egy volt egy marója rábeszéltem alakítsa át nekem.Egyenlőre 6-os megvezető csappal.
Igaz a gyári hüvelyeknek nem tudom a méreteit.De majd lesz ha Varifer is úgy akarja.380938103811
Jó hosszú lett ez ami nem szokásom.
Üdv: farongáló.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szépen haladsz Farongáló!

A tollal semmi baj nincs.
Jó ötlet ez a kúpos tartó is!

Viszont hadd kérdezzem meg: Neked van ilyen tollbetéted, vagy valami gyári tollat alakítottál át?
Mert én égre földre keresek átalakítható tollat, de egyenlőre érdemeset nem találtam.
Na de majd Varifer hoz nekem.. ;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Tegnapi nap eredménye ez a készlet, nem nagy mutatvány elkészíteni.
Inkább ami nagyobb kihívás, megtalálni azt a faanyagot ami jól is mutat ha elkészültünk vele.
Carnauba viasszal felület kezelt.
Sorban: 1 akác, 2 akác (füstölve), 3 (anyaga ismeretlen)
3813
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Most, hogy mondod (nem nagy mutatvány), ez volt az érzésem eddig is a tollakról. Ha valaki megvette a toll-huzat esztergáló "tokmányt" vagy minek nevezzem, meg a hozzá való belső mechanikát, s kicsit begyakorolta magát, utána valóban az érdekes alapanyag megtalálása vagy elkészítése lehet a nagyobbik probléma, mint a tollhuzatok készítése. Csak ezt eddig nem mertem leírni.
1 akác tetszik, 2 akác annyira sötét, hogy a fotó alapján nem tudom megítélni. 3 az ismeretlen mintája is érdekes.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Toll szett.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Ez (sajnos) így van.
Viszont aki nem veszi meg az eszterga tüskét, hanem önmagától jut el a végeredményig (mint pl. Farongáló tette) annak egy hatalmas nagy tapasztalat és élmény, főleg ha sikerül a végeredmény.

Vagy mint pl. nekem, én órákat töltöttem a kísérletezgetéssel, és ha nem parkolna a gépem 3 hete, most is azt csinálnám, hogy egy szép eredményt kaphassak.

A fákról annyit, hogy én alapvetően körte és alma fával próbálkoztam, és nagyon szép rajzolatokat kaptam. Csak ajánlani tudom.

Amúgy nekem tetszik az a füstölt akác toll. ;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég