ki tud ilyet csinálni?

Lezárt
semiethebull

ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: semiethebull »

[album][/album]

Már egy ideje keresgélek olyan szakit aki tudna hasonlót csinálni , de egyenlőre sikertelenül.
Nem gondoltam , hogy ez ennyire nagy falat . Egyre jobban úgy tűnik, hogy Magyarországon senki nem tud ilyet.
Ti ismertek olyat akit tudna ilyet?

http://www.pinterest.com/pin/254171972692029674/
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Nem hiszem, hogy nem tudnak, inkább nem akar senki ilyent készíteni! Nem véletlen, hogy a vázat fémből, vagy erős karbonszálból gyártják. A faváz nem hiszem, hogy elviselné az igénybevételt. Senki sem szeretné, ha a terméke valaki alatt széttörne, és az illető megsérülne!
Üdv: Sjózsi.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

semiethebull: Igen a kérdés nem az, hogy tud-e, hanem, hogy akar-e? Voltak már többen, akik fából kerékpárt készítettek. Volt aki rácsos-tartó megoldást választott, volt aki bambuszt használt fém vagy karbon muffokkal összekötve, meg volt aki a képeden látható rétegelt-ragasztott megoldást választotta. Utóbbi esetében a többféle szín és réteg részben design elem: ha már sok a munka és a költség, legalább legyen látványos. Sőt, volt aki akácból működőképes motorkerékpár vázat készített. Ez utóbbi magyar emberről és motorjáról sokfelé van kép a neten.
A kérdés tehát lényegében annyi: mennyit vagy hajlandó ezért fizetni? Készül ugyebár 1...max 3 példány rengeteg kísérletezéssel és munkával, spéci fákkal, ragasztókkal és technológiával, megmunkálással és a végén felületkezeléssel. Ha csak 1 M Ft-ot ajánlasz a vázért, nem hiszem, de ha 2-3 vagy több M Ft-ot ajánlasz, biztosan lesz rá kivitelező vállalkozó.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: Robo »

Üdv a fórumon!

Az etikettről nen kellene megfeledkezned, akár milyen hozzászólásról is legyen szó. Így nehéz lesz egy olyan "szakit" találni, aki ilyet tud és még reagál is direkt kérdésedre. No de nem akarom elvenni a Moderátorok kenyerét. ;)

A tárgyra térve, ahogy én látom ezek a vázak nem hobbi termékek (nem tudom megfigyelted e az illesztéseket, fakötéseket, stb), igen komoly technikai hátteret igénylő ragasztott, üregelt faszerkezetek. A váz árakat - ami egyáltalán nem tűnik soknak érte - illetve a minőséget, hogy nem esik szét alattad csak igy lehet biztosítani. Nem hiszem, hogy bárhol találnál szakit, aki hasonlót csinálna alacsonyabb áron. Mellesleg az esztergáláshoz sem sok köze van.

Ha valóban ilyesmi fabicóra vágysz, szerintem nincs miért tovább keresgélj. Amit találtál baromi jól néz ki, és nem kerül többe mint egy jó minőségű márkás alu vagy karbon váz.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Valóban. Látva a gyártó honlapján az árakat: a vázak majdnem mindegyike 1 M Ft alatt van, talán csak egy-kettő megy némileg e fölé. Ennek ismeretében, ha valóban ilyen vázra vágysz, ne is keresgélj tovább, itt vedd meg amire vágysz és kész. Garanciával, számával, kipróbált technológiával, referenciákkal vásárolhatsz nem kísérleti első példányt, hanem a sok századikat vagy ezrediket. Ennek ennyi az ára. Új gyártóval, kísérletezővel meg legalább a duplája, némi bizonytalansági tényezőkkel fűszerezve.
Amúgy e valóban nem faesztergályos téma, így nem is értem miért tetted fel itt ezt a kérdést.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Nos, lehet, hogy a kolléga nem vázat/kerékpárt akar venni, csak egy-egy alkatrészt legyártatni valakivel? ;)
Mit ne mondjak, szemre való ez a nyereg-kialakítás, ami be lett linkelve.

Lehet, hogy csak a nyeregtartó rúd illetve annak hüvelyét kellene elkészíteni?
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Ne hogy már valaki repülőgép gyártót keressen ezen a fórumon!! :shock:
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Pedig az lenne ám a kihívás! :)

:l
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Aki szereti a fát, a kerékpárt, és a szép megoldásokat, itt http://www.renovobikes.com azért érdemes körülnéznie.
Volt idő, amikor sokat kerékpároztam, így élvezettel nézegettem a fenti honlapot.

A különös kérésekhez tartozik, hogy unokáim rendeltek már nálam rakétakilövőt rakétával, amit persze el is készítettem nekik, s nagyszerűen játszanak vele. Semmi csodára ne gondoljatok, de a gyermeki fantázia csodákra képes: hogy mit minek gondol és aszerint játszik vele.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
semiethebull

Re: ki tud ilyet csinálni?

Hozzászólás Szerző: semiethebull »

Szóval megtudnák csinálni csak nem akarják? Nem hiszem.
Jó pár embert megkerestem személyesen is és interneten keresztül is.
Míg az asztalosok a fa esztergályosokhoz küldtek, amazok pedig váltig állítják, hogy ez nem az ő szakterületük( legalább is az a pár aki válaszolt a megkeresésemre). Ebből én is azt szűrtem le , hogy valószínűleg megtudnák csinálni.
Meggyőződésem, hogy nem kellenek ehhez milliók. Egy jó szakember a saját megoldásaival simán le kell tudjon másolni egy ilyen vázat ami átlagos városi körülmények között tökéletesen fog szuperálni. Ez ugyan olyan mint, hogy vannak orvosok akik elküldenek egy rakat vizsgálatra és mégis félrediagnosztizálnak és vannak akik megvizsgálják az embert és megmondják mi a baja.
( Breaking News : az imént kaptam visszajelzés az egyik "szakembertől" aki szerint ezzel inkább egy intarziást kéne megkeresnem!!!amely kijelentés még nekem laikus számára is egyértelműen baromság. na látjátok erről beszélek)
Meg ez az egész " nem akarják elvállalni" dolog nekem elég furán hangzik. Egy kreatív szakembernek aki igán szeret a fával alkotni ez a munka kihívást kellene , hogy jelentsen. Mint például egy ügyvédnek is egy olyan ügy sikere amit legtöbben képtelenek lettek volna megoldani, szakmai előrelépést jelent.

Egyébként véletlenül találtam ezt a fórumot és habár nem tudom pontosan kik látogatják, de gondoltam biztos többet tudnak a fa megmunkálásáról mint én . De itt is csak az okoskodás megy, hogy így nem lehet meg úgy nem lehet, meg miért nem fog sikerülni. A kérdés nem ez volt.
Az tegye fel a kezét aki megtudja csinálni vagy ismer valakit aki megtudja csinálni!

Üdv

( mellesleg elfogom készíttetni ezt a vázat nem több mint 150eFt-ból és visszajövök majd, hogy megmutassam nektek hitetleneknek :))
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég