Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Lezárt
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Szia Pozsi!

Jók voltak ezek a pályázatok, megmozgatták az ember fantáziáját. Speciel nekem eszembe sem jutott volna magamtól kulacsot készíteni!
Gép nagyság szerinti kategóriát (és bármiféle megkülönböztetést) elvetnék, Fakéz Mester saját kategóriájában nem találna ellenfélre :lol: .

Pozsi, én csinálnék egy (általunk is) bővíthető listát a pályázati témákról, erre szavazhatnánk folyamatosan (egy felhasználó egy témára egyszer), a negyedév végén a legtöbb szavazatot kapott lenne a következő téma automatikusan. A legegyszerűbb témában (pl. pohár) is lehet végtelen megoldást találni.
Üdv: Sjózsi.
Avatar
icemann
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:13

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: icemann »

Sziasztok!
Az oldal elődjén a legelső pályázat a kehely volt. Rengeteg variáció és fantázia vihető bele, ugyanakkor nem rettennek meg a tagok a nehézségi szinten.Lehet, hogy meg lehetne próbálni megint. Ez csak egy javaslat volt. Hordót csináltam már, nem egyszerű a történet.
jmedvegy

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Egyszer olvastam egy olyan pályázati kiírást, ahol nem a tárgy, ha a kiinduló forma volt szabott. Egy X x Y x Z nagyságú blankból kellett kiindulni, és pályázatnak tartalmaznia kellett a készítés menetét is, mivel így volt eldönthető, hogy valóban abból és azt készítette.
Nem lenne senkinek sem előnye, hogy ennyi-annyi, ilyen-olyan fajta anyaggal rendelkezik, vagy kezdő vagy profi készlete van. Az adott szinten, mindenki a maga módján használhatja fel a kiindulási anyagot. Kialakítás formája már az övé, a társaság, ha kedve lesz hozzá, díjazza a kreativitást, mert ez leginkább arról fog szólni, higyjük el.

Tessék, "egy csináljunk korsót" helyetti javaslat.
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Szia jmedvegy.

Kíváncsi lennék a méret javaslatodra is.
Tisztelettel: Varifer
jmedvegy

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

Ha már méret. Érdekes kérdés. Az eredeti pályázatban 6*6*2 méretet adtak meg, ha nem tévedek, ez coll-ban megadva, ami a mi 15*15*5-ös méretünknek felel meg. Szerintem ez kiindulásnak teljesen tökéletes. Aztán innen az alkotón múlik, mit hozz ki belőle.

További szép napot!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Jmedvegy javaslata érdekes, meg a 15x15x5 cm feltehetően a legkisebb gépeken is elfér. Esetleg lehetne 2 db ilyen a kiindulás, hogy fedele is lehessen, avagy 3 db, akkor tömbösítve golyó is készülhet. Bizonyára sokan vagyunk (egyik biztosan én) akinek az átmérő 15 cm-es golyó erős gondot okozna.

Más ötlet: Mit szólnátok a figurákhoz? Például itt vannak a csirkék:
4089
Persze lehetne róka, egér, madár (sokféle), akár ember is, stb. A gépméret egyenlőtlenséget itt is azzal lehet kizárni, hogy pl. a figura magassága mondjuk ne legyen több 20 cm-nél. Lehetne csoport is: Nagymama tyúkjait eteti, vagy bármi, ezt már bízzuk az alkotó fantáziájára.
(A bajnokság után az unokák és gyermekek biztosan nagyon örülnek majd a figuráknak.)
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Van kedvetek feléleszteni a forgácsolás remekei pályázat sorozatot?
Fakéz által írt felhívás adta az ötletet. Csináljunk valamit akác tűzifából adta az ötletet. Vélemény?
Üdv. Pozsi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Oké, jöhet! ;) :koc
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Sandor
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:33

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: Sandor »

Szia Pozsi!
Nagyszerű ötlet!!!! :l
Üdv. Sándor.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Forgácsolás remekei javaslatok vélemények

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

fakéz írta:Örülök, hogy egy kicsit felkavarta az állóvizet az AKÁC! Az értékeléshez: talán lehetne olyan programot készíteni, hogy a szavazásnál ki lehessen hagyni 1 képet és akkor korrekt lenne, mert mindenki a saját munkája értékelése nélkül pontozhatna. Egy másik gondolat: az akác-kiállításra küldött tárgyakat volt szerencsém kézbe is venni. Igazán akkor lehetne véleményt alkotni, ha élőben látja az ember a tárgyakat. Tudom, hogy ez nehezen lenne kivitelezhető, de ezt gondolatot meg kellett osztanom Veletek. üdv: fakéz
Azt meg tudom oldani, hogy a szavazás során a saját munkára leadott szavazatot ne számolja bele a végeredménybe. A három képet azért kérjük, hogy minél tárgyilagosabb legyen a legjobb lenne ha legalább 6 kép készülne. (elöl, hátul, jobb, bal, alul, felül)
De az akácnál kiírásnál maradtunk a legalább 1 képnél. :oops:

Legyen következő kiírás?
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég