por elszívó

Lezárt
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: por elszívó

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Mikapu: Nem gondolom, hogy a falon kívülit úgy kell értelmezni, hogy a szabadba kell telepíteni. Célszerűen egy másik zárt helység, mivel az időjárás sem tesz neki jót, meg vannak emberek akik szívesen továbbhasznosítják a tulajdont.
A szomszéddal meg akkor kell megbeszélni, (ha valaki mégis kirakja tenni) ha a helyi csendrendelet kitér rá. Nem mindegy, hogy a házak milyen messze vannak egymástól, és a melléképületek hogyan helyezkedek el.
De az elszívók zaja szerintem elhanyagolható a többi géphez képest körfűrész 93 dB, gyalu 105 db, igaz logaritmikusan adódik össze.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: por elszívó

Hozzászólás Szerző: Robo »

Pozsi írta: Nagy különbség nincs az elszívók zajterhelésében.
55154 - Güde GAA 1100 T hordozható elszívó: 85 dB
Güde 55157 Elszívóberendezés: 83 dB
Ami elhanyagolható.
Sziasztok!

Ami a zajterhelést illeti, lehet elsőre pár dB nem tűnik nagy különbségnek. De érdemes belegondolni, 10-es alapu logaritmikus értékről van szó. Ami azt jelenti, 3 dB különbség kb. kétszeres hangteljesítményt jelent, míg 10 dB különbség tízszeres teljesítmény arányt jelez.
Az említett két gép között a 2 dB-es különbség 1,6 szoros szorzó. Nem nevezném elhanyagolhatónak. ;)

Amit még érdemes lehet figyelembe venni, a por- illetve forgácselszívók között van különbség a szűrés finomságában is. Egy példát megnéztem, előbbinél 1 mikron míg egy forgácselszívónál 30 mikron volt.
Ez biztosan változó az adott típus és márkától függően. Érdemes odafigyelni.

Én porelszívót használok majd minden famegmunkáló gépemhez. Az esztergához viszont csak csiszoláskor. Esztergáláshoz csak akkor ha nagyon porzik az anyag ill. egyes fafajoknál melynek pora káros az egészségre. Forgácselszívó is nagyon jól jönne, de nem nagyon van hely neki. Így a forgács repked és marad a sepregetés.
Üdv, Robó
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég