VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Lezárt
huat
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.01.19. 18:09

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: huat »

Sziasztok!
Pontosítok 28 megyek én +2 fő .Mivel nem az én kocsimmal megyek gépet most nem viszek.ebédet kérek 3 személyre,szálás nem kell.
Nemsokára találkozunk koc:
Sziasztok!
.
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: kovi »

Üdv Mindenkinek!

Újból eljött a szokásos karácsonyi összejövetelünk.
Rövid beszámoló annak aki nem tudott részt venni: Nagyszerű volt :!:

Köszönet Abovónak, Fakéznek és mindenkinek ( pld. Demeter, Droti) aki egített abban, hogy ilyen jól sikerüljön a mai nap, és hogy
újabb élményekkel és gazdagabb tudással tértem haza!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Egy kis körséta:

Üdv. Pozsi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Helló!

Örülök hogy ott lehettem (hogy 4-5 óra utazás utána végre odaértem :) ).
Kicsit rövidre sikerült a beugróm, na de hát ez legyen a legkisebb gond.
Találkozunk legközelebb... addig is BUÉK!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Sajnálom, hogy nem lehettem ott a találkozón. A nagy köd miatt nem mertem elindulni.
kb. 10 órakor szállt föl.Este megint és már nem is készültem másnapra. Na majd talán a következőre.
farongáló.
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: kovi »

kiscsiszi írta:Helló!

Örülök hogy ott lehettem (hogy 4-5 óra utazás utána végre odaértem :) ).
Kicsit rövidre sikerült a beugróm, na de hát ez legyen a legkisebb gond.
Találkozunk legközelebb... addig is BUÉK!
Szia Kiscsiszi!

A második napon voltál? Mert ha az elsőn, akkor restellem, de nem emlékszem, hogy találkoztunk!

Kovi
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: kovi »

Üdv Mindenkinek!

Nos azért ez elég furcsa. Mármint az, hogy én úgy emlékszem, a találkozón a szervezőkön kívül nem csak
3-4 ember (Pozsi, Mikapu,Kiscsiszi, én) vett részt. Ha jól láttam, voltunk vagy 20-an, vagy még többen is.
Senkinek sincs semmilyen tapasztalata, élménye a rendezvénnyel kapcsolatban?
Senki nem látott, tanult vagy gyarapodott olyan új élménnyel, tudással amit érdemes lenne pár mondatban megosztani azokkal akik nem lehettek ott?!

Én személy szerint szívesen olvasom még a legrövidebb élménybeszámolót is, mert még abból is lehet tanulni, vagy tanulságot levonni. Így hát kedves barátaim, ragadjatok billentyűzetet és írjátok le, hogy mi mindent tapasztaltaok a fehérvári találkozón!

(Csak halkan és zárójelben jegyzem meg, hogy talán a szervezőknek is jól esne egy rövid, de szívből jövő köszönetnyilvánítás)

Üdv

Kovi
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasztok.
Szívemből szóló gondolatokat osztott meg velünk Kovi.
Például Én sem tudtam most eljutni, családi programok miatt, Fehérvárra.
De már többször megnéztem a feltett képeket, mely hűen tükrözi a hangulatot és a szakmai elszántságot.
Mégis szívesen olvasnék néhány személyes élménybeszámolót.
A júliusi találkozóra sikerült eljutnom, mind a két napra,és maradandó élménnyel.nagyon sok tapasztalattal gazdagodtam.
Az ott látottakat,itthon gyakoroltam, és többnyire sikerült elsajátítanom.
Még egyszer megköszönve Szalai Csabának és a segítőinek a munkáját.
Üdv. Tibor.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Nos, részemről az elhatározás 28-án reggel jött, hogy csak el kellene már menni.
Rövid unszolás után rábírtam a barátnőmet, hogy üljünk kocsiba és menjünk. Persze beígértem neki, hogy ha megyünk, akkor Veszprém felé megyünk (Zalaegerszeg felől) és nem autópályán, mert az ő hobbija a fotózás, így hát majd megállunk a Bakonyban, és lövünk pár fotót, és nagyon jó lesz, és miegymás.
Persze mondanom se kell, hogy nem tudtunk a kellő időben elindulni, olyan úton mentem, amit azelőtt nem jártam még be, éktelen köd is lett (fotózásból nem lett semmi), éhesek is lettünk, meg kávé is kellett, szóval a 2 órás útból csináltunk 4-et, aminek a végére szegény párom feje megfájdult (persze ezt a frontra fogtuk).

Szó mi szó, olyan fél 3 felé keveredtünk oda.
A kocsi hátuljába én még reggel bedobtam egy munkás kabátot, 3-4 vésőt, 3-4 tálat, meg egy ecetfa és egy barack kuglit, mondván, na majd akkor én! Na de mire odaértünk, én berezeltem, mondván a sok nagy öreg közé én csak nem merek széles mellénnyel beállítani (szuperebbnél szuperebb szerszámok, gépek, és több éves tudás állnak szembe az én rozzant, házilag köszörült késeimmel, és röpke 2 éves tapasztalatommal). Na meg hát a párom is mondta, hogy ne maradjunk sokáig, így úgy döntöttem, bemegyünk, szétnézünk, ismerkedünk, odaköszönök 1-2 embernek és megyünk haza.

Igy is történt, odaköszöntem Pozsinak meg Mikapunak. Próbáltam volna Fakézzel is kezet rázni, de hát annyira bele volt melegedve a dolgokba, hogy inkább nem szakítottam félbe (mondjuk vele eltöltöttem már egy napot ugyanígy Sopronban, a végén azért csak sikerült bemutatkoznom :l ). Beszélgettünk egy jót egy kollégával ott, de - bocsássátok meg nekem - a névmemóriám katasztrofális, szóval már nem emlékszem ki volt az. Sikerült egy kellemeset beszélgetni Gurfa mesterrel, ami nekem különösen örömet okozott, mert Vele itt-ott tartom a kapcsolatot. Még megnéztem Fakéz pörgetését (egy lapos tányér/tál készült), aztán felraktak a nagy gépre egy jó 30 cm hosszú kuglit (talán friss barack lehetett?). Na, ezzel elkezdett kűzdeni Fakéz a nagy gépen, egy fiatalabb kolléga segítségével, meg vagy fél tucat érdeklődővel a háttérben. Üregelő horoggal dolgoztak rajt rendesen, de ekkor már láttam a páromon, hogy végét járja, így hát végül nem vártuk meg az eredményt (mondjuk megnézném, mit sikerült pörgetni abból a kugliból végül).

Láttam ismerős arcokat, talán Téged is láttalak Kovi (de lehet, hogy Sjozsi volt?), de nem mertem rá megesküdni, na meg én az a fajta vagyok, aki csendesen megfigyel, és nem mászik az ember képébe, így utólag is elnézést kérek, ha valakihez nem mentem oda bemutatkozni.
Talán még Drotit ismertem fel, illetve Demetert...
Egy valamit még reggel megcsináltam, és bánom, hogy végül nem tűztem ki: egy pici névjegykártyát az igazi és a fórum nevemmel. Erre szorgalmaznám a többieket is. :) (Persze, akik már régóta ismerik egymást, most felnevetnek ezen :) )

A végén még odaköszöntem Szalai úrnak (Abovo), megköszöntem a lehetőséget, remélve, hogy legközelebb is jöhetek. (Mondjuk most már tudom, hová kell menni, először még a célállomást is elég nehezen találtam meg.)

Sok szép dolgot láttam, ihletet is kaptam (azóta pörgettem mondjuk 2 nagyobb tálat, meg több kisebb papírnehezéket).
Elképzelhetetlen dolgokat láttam, azóta mondjuk folyamatosan szegmentált tálakon töröm az agyam.

Ami sajnos nem egykönnyen valós meg az az, hogy én belátható időn belül a saját gépemmel megjelenjek egy ilyen találkozón.
Mindezek ellenére/mellett én arra buzdítanám a szervezőket, hogy tartsák meg jó szokásukat, és tartsák meg ezt a kis összejövetelt máskor is!

Köszönöm a figyelmet!

Ui.: kovi, ha 28-án, délután fél 3 és 5 között nem voltál, akkor nem találkoztunk, és nem Téged láttalak. Ez esetben Te sem láttál engem :)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
ordasg
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.12.19. 11:42

Re: VIII. Országos Faesztergályos Találkozó

Hozzászólás Szerző: ordasg »

Üdv Mindenkinek + Kovi!

A találkozón látott madarak inspiráltak arra, hogy én is próbálkozzam néhány darabbal.
Kovi, ha elküldenéd a viasz receptjét, amit használtál a találkozón, akkor azt megköszönöm, mert a fórumban nem találtam meg.

Üdv: ordasg
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég