Első gépnek?

Lezárt
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Peti80: Szerintem a késkészletet ne vedd meg. Itt egy cikk a késekről: http://faesztergalas.info/kesteszt.html

A gépekről is találtok cikkeket:
http://faesztergalas.info/holzmann.html
http://faesztergalas.info/d460f.html
http://faesztergalas.info/jet.html

Nekem Bernardom van, de dolgoztam már Holzmann-on is A célnak megfelel mind a két típus.

Kiscsiszi: a motor teljesítménye nagyon jó az áttétellel. De már nálad megszoktam, hogy a nagyot szereted. :) koc:
Üdv. Pozsi
Avatar
Peti80
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2015.12.31. 16:39

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: Peti80 »

Valahol azt olvastam, hogy kezdőknek nem ajánlják a fordulatszám szabályozós gépeket, mert egy esetleges megakasztás (lefogás) esetén hirtelen túlterheli az elektronikát, és besülhet.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Peti, én is egy rakás kést összevásároltam eleinte.
Ezeket a késeket annak tudatában vedd meg, hogy nagyon sokat kell majd élezned, mert nem lesz éltartó.
Mondom ezt úgy, hogy speciel ehhez a készlethez soha nem volt szerencsém... csak az árából gondolom.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Pozsi, nem vagyok megalomán, csak szeretem ha van tartalék a rendszerben. koc:

A mostani 350 W-os gépemet sajnos meg tudom akasztani ha úgy esik...
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: kovi »

Peti80 írta:Kezdő szettnek ez jó lehet?



http://holzmetalshop.hu/H8TLG-8-reszes- ... es-keszlet
Szia!

Meg ne vedd! Inkább menjél ebből a pénzből moziba, vagy költsd bármire, csak NE VEDD MEG! Én megvettem, tehát pontosan tudom, hogy mire jó. Semmire!

A kis Holzmann gépekről bőven találsz infót, ha visszaolvasol.
A fordulatszám-szabályzó NAGYON NAGY SEGÍTSÉG! Igen csak megkönnyíti a munkát. Nekem volt D460F-es gépem, egy -egy megakasztást simán kibír.

Kovi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Peti, ha megteheted, ugorj át Pozsihoz, mert 1 óra beszélgetéssel szerintem nagyon sok dologban tudna segíteni, tanácsod adni.
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!

Csak azért szólok a témához, mert én már túl vagyok az első gépemen.
Én nagyon örülök, hogy viszonylag hamar szert tettem frekvenciaváltóra a fordulatszám szabályozáshoz. Szerintem inkább a kezdőknek jó, ha tudnak játszani a fordulatszámmal. Egy jól méretezett szabályozó elektronikának ki kell bírnia a megakasztást! Ha most kezdném, a jelenlegi (nem túl nagy) tapasztalatommal egy gyári kisgépet vennék (mindenképpen fordulatszám szabályozósat). Ezek a gépek minden fontos alkatrésszel fel vannak szerelve, nem kell utánajárni egy balesetmentes tokmánynak, általában a szegnyereg és a késtámasz is gyorsoldós. Aztán ha már rendesen belejöttetek a pörgetésbe, úgyis kialakul, hogy milyen gépre lenne szükségetek, ekkor már nézhettek magatoknak nagyobbat, vagy akár tervezhettek, építettek magatoknak olyant, amilyent szeretnétek!
A késkészletekről: ezt a készletet nem ismerem, de már én is belefutottam egy-két felesleges vásárlásba. Most ott tartok, hogy ha veszek gyári kést, annak darabja is drágább legyen, mint egy hasonló kaliberű készlet. Ajánlanám a nyers HSS betétkésnek való anyagokat, egy kis precizitással nagyon jó kezdő készletet lehet összehozni.
Üdv: Sjózsi.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Peti!

Én azt mondanám ha már új gép vásárlásán gondolkodsz akkor ne az legyen a fő szempont, hogy kezdésnek jó lesz egyszerűbb, kisebb, gyengébb stb.
Ha hosszú távra tervezed ezt a hobbit, érdemes egy jó gépbe beruházni, megfelelő méretben na persze a lehetőségek szerint. Így nem fogod hamar kinőni a géped vagy sajnálni a rá költött pénzt.
Ha lehet mindenképp fordulatszám szabályzósat keress, nagyon kényelmes és hasznos dolog. Nélküle csak 3-4 fordulatszámra vagy korlátozva, az ékszíjakkalat pakolgatni meg időbe telik. Az irányváltás sem rossz ha van, csiszolásnál jól jön.
Az én Killingeremben a szabályzón felül van még 2 tárcsa a fordulatszámtartomány/nyomaték választásához. A kisebb nyomatékon használom általában (ritkán pörgetek nagyobb dolgokat). de így sem sikerült még megakasztani a motort pedig nem olyan nagy a gép. Egy egy rossz mozdulatnál vagy kirepül a fa a tokmányból, vagy tulpörög a menesztő ha két csúcs között pörgetek.
Üdv, Robó
Avatar
Peti80
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2015.12.31. 16:39

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: Peti80 »

Sziasztok!

Megszületett a döntés. Új gép lett a befutó. A keret csak az alap modellre volt elég, ezért egy Bernardo DM 450 lett az áldozat.
Elmentem érte Győrbe Vecsésről, de megérte.
A bolt ahol vettem, nagyon korrekt volt. Volt minden mi szem szájnak ingere. Rugalmasak és kedvesek(vártak volna rám zárás után még akár egy órát is, de oda értem időben).
Az eszterga nagyon tetszik.
Sajna Kovi hozzászólását már későn olvastam, ezért megvettem a "semmiképpen se vedd meg" vésőkészletet.
Nem baj :) legalább megtanulok rajta élezni.
Van két darab HSS acélom. Az egyik lapos szélesebb, a másik kb5x5mm hasáb.
Majd esztergálok hozzájuk nyelet:)

Pozsi: Kicsit lecsillapodik az év eleji zsongás a munkámban, és utána szeretnélek szavadon fogni.
Mármint az alap fogások, késtartás, biztonságos használat és még sok minden más kérdés ügyében amiről még nem is tudom hogy meg kéne kérdeznem.

Persze nem bírtam magammal és ahogy hazaértem, nekiestem a pörgetésnek.
Jelentem megúszta az összes ujjam :)
Az eredményét majd felrakom a most készültbe, ha rájövök hogy kell képet feltenni.

Üdv
Peti
Avatar
Peti80
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2015.12.31. 16:39

Re: Első gépnek?

Hozzászólás Szerző: Peti80 »

Robo!

Az első csiszolásnál rájöttem miért mondtad az oda vissza forgatást. :)
Sajna a költségvetés nem engedte meg.

Köszönöm mindenkinek a tippeket és tanácsokat.
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég