A műhely

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

A műhely

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy itt mindenki bemutathatja, ha akarja, hogy hol tevékenykedik és milyen körülmények között.
Én most egy kis szeletet mutatok meg belőle.
Utóbbi időben a műhely fűtés foglalkoztatott.
Eddig próbálkoztam sok mindennel, de be kellett látnom, hogy mindennek van hátránya és előnye.
5276
Vettem egy Jancsi kályhát, a műhelyemet vagy fűtöm vele, vagy leégetem. Remélem csak az első következik be.
Üdv. Pozsi
Avatar
Abovo
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.01.14. 15:05

Re: A műhely

Hozzászólás Szerző: Abovo »

Szia Pozsi!

Hát egy kályha sokat tud segíteni az ember komfort érzetén. Főleg, ha egy bizonyos hőfok fölé nem fűtünk vele... :)
A kályha mögötti falburkolat, ha jól látom forgácslap. Ide érdemes volna egy hővisszaverő lapot tenni, még esetleg akkor is, ha nem gyúlékony a falburkolat, mert a hatásfokot akkor is növeli. A kályha alatti kis tálcába pedig önts vizet, az esetlegesen kihulló/pattanó parázs miatt.
Egyébként "fás" műhelyben mindig érdemes tartani egy poroltót. Hátha már a jelenléte is elijeszti a "gonosz szellemeket"! :)

Jó pörgetést, de azért ne égjen a kezed alatt a munka!
Üdv: Abovo
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: A műhely

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Pozsikám! Kikérem a nevedben Csaba feltételezését,már ami POR-oltót illeti... Nálad biztosan nem lesz por, amit el kellene oltani! Ti. a jó esztergályos nem csiszol, így por sem keletkezik. DE azért egy porral oltó kézi készüléket tényleg nem árt készenlétben tartani, mert ha egy tűzről pattant menyecske meglátogatna, komoly veszélyhelyzet alakulhat ki.Ezután biztosan még több remekmű kerül ki a műhelyedből!üdv: fakéz
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég