Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Soma Bear!

Nem elkeseríteni akarlak, de én a CENTRALOUT 4 tokmányt tavaly szeptemberben rendeltem meg.
Akkor a várható beérkezés ideje 2013 november volt, de úgy gondoltam, ezzel még tudok élni.

Látom, most a várható beérkezés ideje 2014 szeptember.... azóta is folyamtosan tolódik... Pár telefon meg email után módosult a rendelés, és átnyergeltem a 4 pofás 100mm-es tokmányra (kb 2014 februárra ide is ért), de ha tehetném, 125-öset vennék ma már....
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

kiscsiszi!

Na, nem dobtál a hangulatomon! :) De ez nem a te hibád! Csak leírtad a tapasztalatodat. Viszont én meg nem vagyok az a türelmes fajta! Tehát a kérdés módosult: Honnan lehet GYORSAN, jó áron , használható gyűrűs tokmányt venni???
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Soma Bear!

Én nem akartalak rábeszélni egyikre sem. Én mind a kettőt használom. Cserélgetem Én mind a kettővel meg vagyok elégedve. Ha most kellene döntenem, hogy melyiket vegyem gondolkozás nélkül mind a kettőt megvenném.
Bár Kiscsiszi szavai nem biztatóak.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Soma Bear!

Idézlek:
http://www.holzmetal.hu/gepekadatai.php ... t=termekek

Ennél olcsóbbnak tűnik Kiscsiszi által ajánlott tokmány.
Üdv. Pozsi
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Pozsi!

Igen, ezeket láttam én is. De az áruk mellett a másik ok amiért nem ezek közül választottam, hogy itt szinte minden tokmányhoz más kialakítású profil tartozik. Így megint felvetődik a kérdés, melyik a jó? És ne aggódj, nem Te beszéltél rá a tokmányra, csak a véleményed az amúgy is ebbe az irányba álló nézetemnek adott egy löketet! :) ( Az olcsóság azért is fontos, mert a tetőfelújítást picit kevesebből ússzuk meg mint amit a feleségem erre félre tett, és én erre a kicsi pénzre jelentettem be az igényemet! :) És ugye az asszonyt nem bőszítjük fel feleslegesen! :lol: )
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok,

a pofa profillal kapcsolatban, mindegyik jó, attól függően épp mekkora átmérőt akarsz befogni kívülről vagy belülről.
A pofák közül amik nekem vannak a legjobban a fecskefarkú vált be, közepes mérettel, 60 mm belső, 100 mm külső átmérővel.
Az unimax tokmányokon nekem kicsinek tűnnek a pofák, viszonylag kis átmérőt tudsz befogni vele.

Amit még esetleg érdemes meggondolni, hogy egykulcsos tokmányt válassz. Valamelyest drágábbak, de sokkal kényelmesebben, gyorsabban lehet használni. A két tüskés tokmány "kulcs" használata igen nehézkes, főleg a darab kivételénél. Egyik kézzel tartod a darabot, míg a másikkal kell a két tüskével bíbelődnöd.

Üdv, Robó
Üdv, Robó
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Robo!

Köszönöm az észrevételeid, van benne igazság! :)
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Szia, Soma Bear!
Tapasztalatom: a kétkezes feszítésű tokmány nem megbízható és ráadásul nehézkes is a kezelése. Van Holzmannos tokmányom is. Ez lényegesen jobb és a cserélhet pofás megoldás jó. Vettem Uni-Maxosat is, mindkét méret bevált. Ha ma kezdeném, csak Uni-Max-tól rendelnék kulcsos tokmányt Ez az ár-érték arányát tekintve a legjobb megoldás. Egy 200-as fémeszterga tokmányra készíttettem lépcsős gyűrűt, ez a kalapozásnál és a karéjtálaknál jól bevált. Ha van négypofás fémeszterga tokmányod és egy olcsó vasas barátod, Vele készíttesd el a gyűrűs rátétet -ez lesz a legolcsóbb és talán a legjobb is.
Kosaras Gyuri rétegelt lemezből csinálta a tokmánygyűrűt a nyom nélküli megfogás érdekében. Ez jó megoldás, de egy kicsit macerás...
üdv:fakéz
Avatar
Soma Bear
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.05.01. 07:16

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Soma Bear »

Tisztelt Fakéz!

Köszönöm a hozzászólásod! Három pofás fémeszterga tokmányom van és azt már próbáltam is átalakíttatni. Most nem jut eszembe, hogy melyik fórumtárs mutatta be fényképesen lépésről, lépésre a folyamatot, de a lényeg: kinyomtattam, elvittem a vasas szakinak aki vagy nem értette, vagy csak nem akarta érteni a dolgot. Így a tokmány átalakítás sajnos ugrott. :(
Óvd a fákat! Egyél hódot! :)
Avatar
bardi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.04.08. 06:41

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: bardi »

Üdv mindenkinek!
Sokféle jó megoldást találtam. A legegyszerűbb: http://www.maxibolt.hu/gepszerszam/bern ... letek/4236
Az ára elfogadható, bár nem vettem még ilyet se...
A másik megoldás az orosz recéspofájú tokmány: használok 80-ast és 125-öst, tökéletesen beváltak.
A harmadik: a saját ötletem, magam alakítottam át 100-as tokmányt körmösre, nem nagy dolog. Azóta lesegetem ugyan az interneten a gyűrűs tokmányok árait, meg az unimax szállítási határidőit, de venni nemigen fogok egyhamar... (bár van fémesztergám is, enélkül nem megy, mert felszabályozni azért kell. A pontosság itt is fontos, és a körmöket is meg kell csinálni. A fémipari tokmányhoz hátlap is kell, ami egyszerűen is megoldható).
Holnap lefotózom a két utóbbi megoldást, hátha érdekel valakit.
Még lennének mutatnivalóim, de ez se fér 5 képbe.
Üdv.: bardi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég