Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Tiszteletem!

A tapasztalt kollégákat kérdezném, hogy véleményük szerint ez tokmány (http://www.uni-max.hu/centralout4-tokmany/d/) külső és belső megfogásra is alkalmas?

Köszönettel:
Gábor
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia kiscsiszi!

Igen, mind külső, mind belső megfogásra alkalmas a tokmány.
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

kiscsiszi: Ha rá tudod szánni, fontold meg (inkább) ezt: http://www.uni-max.hu/4-pofas-tokmany-100-mm/d/
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Kiscsiszi!

ha megteheted, valóban válaszd a Mikapu javaslatát. Jobb minőségű tokmány mint a másik. nem beszélve aról, hogy a nyitáshoz és záráshoz egy kéz is elegendő. Míg a másikhoz szükség van mind a kettőre. Sajnos nekem már esett rá a gépágyra a frissen elkészült tál amikor vettem ki a tokmányból, mert mind a két kezemre szükség volt a tokmány kinyitásához. Persze utána jöhetett a javítás.

Most egyébként egy kb. 40x40-es hungarocel lapot teszek a gépágyra, hogy ne ismőtlődjön meg újra ez a kis baleset.

De ha túl drága neked ez a típus akkor bátran vedd meg az olcsóbbat, mert az is nagy előrelépés.

Üdv

Kovi
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Nekem is "kétkezes" tokmányom van és az elején párszor jártam én is úgy, hogy leesett a kész munka kifogáskor. Ekkor támadt egy ötletem. Készítettem egy kézpótlót. Nagyon egyszerű szerkezet, de sokat ér a kész munka kifogásakor. Ha jól emlékszem a régi MAFK-ra tettem föl képet róla.
2880
Egyébként ebbe a tokmányba az nem tetszik, hogy elég pontatlan mert lötyögnek a pofái, de ha az ember nem vár tőle csodákat egész jól használható.
Tökéletesnek a vaseszterga tokmányt tartom átalakított gyűrűs pofákkal. Van is egy kis 80-as 3 pofásom amihez készítettem pofákat. Ebbe még nem csalódtam. Sajnos az áruk nem kevés ha az ember egy újat akar venni lágypofákkal (amit könnyen át lehet alakítani). Nekem is vágyam egy 125-ös négypofás, de azt hiszem ez még sokáig így is marad.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat és a javaslatokat, mindannyian a 4pofás 100mm-es tokmány felé tereltek, valószínű ez lesz hát megvéve. Egy dolog aggaszt, még pedig az, hogy meg fogja-e bírni az én Güde 1000-es esztergám tengelye (M18->M33 átalakítóval szerelve) :)

De ezt majd meglátjuk, ha esetleg rossz választás lesz, jutányos áron továbbkínálom eladásra... :-)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kiscsiszi!

A tengely miatt ne aggódj, a 100-as tokmánnyal nem lesz gond vele. Én is egy Güde 1000-el kezdtem. A 100-as tokmány meg standard méret.
Azon viszont ne lepődj meg, ha esetleg a tokmány nem lesz tökéletes, ütés mentes futású rajta. Ha ne adj isten előjönne ez a probléma, az inkább a menetátalakító mint sem a tokmány hibája.
Remélem azért szerencséd lesz és jól fog pörögni.

Sok sikert hozzá és jó pörgetést!
Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia MIkapu!

Jól emlékszem, hogy neked is ilyen http://www.uni-max.hu/4-pofas-tokmany-100-mm/d/ tokmányod van? Gondolkodom rajta, hogy a kétkezes olcsóbb változatot lecserélem egy ilyenre.

De van egy észrevételem, illetve kérdésem hozzád. Jól látom, hogy ezen a tokmányon nincs meg az a kis "fecskefarok" kialakítás mint az olcsóbbik változaton?

Mert, hogy az nagyon jól működik. Egészen kis csapot is igen jól meg lehett vele fogni.


Kovi
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Szia, Kovi!
A 100-as Uni-Maxos tokmány sokkal jobb, mint az ára alapján gondolná az ember.Azt hiszem, hogy 14000 Ft+Áfa volt az ára. Több, mint egy éve használjuk és teljesen jól működik. A pofa ki és befelé is enyhén kúposra van kiképezve, így biztosan meg lehet vele fogni a kisméretű csapot is.üdv:fakéz
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Szia Kovi!

Én nem használom még egy éve sem, de nekem is nagyon bevált. A kúpos kiképzésének hála keményebb fába már 3 mm-es belső befogással is tudtam tálat gyártani. Szerintem is megéri az árát.
Üdv: Sjózsi.
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég