Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Helló!

Érdekelne a véleményetek az alábbi tokmányról:
http://www.uni-max.hu/4-pofas-kozpontos ... any-gdm/d/

Az már kifejtésre került, hogy a kiálló pofák miatt baleset veszélyes, most viszont inkább az érdekelne, hogy mennyire lehet ezzel anyagot megfogni vajon? Mennyire stabilan tartja az anyagot normál illetve átfordított állapotban?

Kicsit el vagyok keseredve, mert mire oda jutnák, hogy tudnék tokmányt venni a 4 pofás, illetve a Centralout4 tokmány raktárra kerülési ideje is kitolódott. :(

Köszönettel:
Gábor
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Dezső
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.05.24. 10:28

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Dezső »

Üdv Kiscsiszi!

Ezt láttad már?

http://aprod.hu/hirdetes/faeszterga-tok ... 84d5f467bf

Ez sem olcsó, de ha sürgős a dolog...
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia kiscsiszi!

Nem csak az a baja a tokmánynak, hogy balesetveszélyes, hanem ki felületen fogja meg az anyagot.
Üdv. Pozsi
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szervusz Kiscsiszi!
Nekem egy ehez hasonló Uni-max - os Line 4-es központosító tokmányom van.33x3,3mm menettel,csak jót tudok róla mondani,pontos,tökéletes a zárása,nem lazul meg.
Ezen kívűl egy Uni-max-os Centralout 4-es gyűrüs tokmányom van,csináltattan hozzá ngyobb átmérőjű pofákat is.erről is jókat tudok mondani,de ennél egy rögzítő csavart kellett befúrni,hajlamos volt a kilazulásra.Mindkettő megéri az árát!!!!
Van még egy Uni-max-os GDM 4 önállóan állítható pofával rendelkező tokmányom,ezt nem ajánlom senkinek,gyakran elrepíti az anyagot,előnye az ekcenteres befogási lehetőség,szigorúan támasztócsúcs használatával.
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!
Jancsibá írta: Van még egy Uni-max-os GDM 4 önállóan állítható pofával rendelkező tokmányom,ezt nem ajánlom senkinek,gyakran elrepíti az anyagot,előnye az ekcenteres befogási lehetőség,szigorúan támasztócsúcs használatával.
Szegény ember vízzel főz, nekem ez volt az első tokmányom, sokat szenvedtem vele. Az egyik pofa a csapnál eltört. Egy dolgot nem írtak a leírásában, hogy a pofákat meg lehet fordítani. Olyan sok mindent megvesz az ember feleslegesen számomra ez is ezek közé tartozik.

Ha valaki ezen http://www.uni-max.hu/woodchuck-befogo-keszlet/d/ gondolkozik azt lebeszélném róla, szerintem használhatatlan szerkezet bonyolult az egyes elemek összerakása, nekem nem vált be.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kiscsiszi!

Ahogy előttem is szóltak, én sem ajánlom neked az ilyen fajta tokményt és pofákat. Ennyiért ahogy láttam kapsz faesztergáláshoz megfelelőbbet, lehet ugyan ki kell várni míg raktáron lesz.

A pofákról annyit, a hosszabbik befogóélekkel meg tudod fogni a fát, de csak viszonylag kis átmérőjű csapokat. A lépcsős felületekkel viszont nem, mert kicsi, de ami lényegesebb nem kónuszos, hanem hengeres. Emiatt hamar kirepül, nem is kell hozzá durva késmozdulat.
Nem érdemes kidobni rá a pénzt.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Helló!

Nagyon köszönöm. Az utolsó hozzászólás nagyon informatív, ugyanis az nagyon érdekelt, hogy átfordított pofával mennyire hatékony egy ilyen. Hát, ahogy a szavakból kiveszem, leginkább el lehet felejteni a pofák átfordítását (nézegettem én is, a képekről ugyan nem jön le, hogy mekkora a "körmök" nagysága, de gondolom, hogy 3-4-5 mm-es felületen nem fog az megfelelően rögzíteni...)

Üdv:
Gábor
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Robo »

Van az 6-8 mm is szerintem, ami elég is lenne ha alámetszett volna. Gyürüs tokmánynál sokszor 3-4 mm is elegendő. Ami még gondot okoz az ilyen keskeny pofáknál az az, hogy nyomot a munkadarabon.
A gyürüs nagyobb felületen fog, emiatt a célnak jobban megfelel.

Üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Sziasztok.
Kicsit megint haladtam a tokmányátalakítással. Az illesztő perem elkészítése után fölcsavaroztam a nyersanyagot a tokmányra és előnagyoltam. Ezután marógépen osztófejben fölhasítottam 3 felé. Mivel a maróval nem tudtam teljesen átvágni ezért megint le kellett szerelni és kézifűrésszel a maradékot elvágni, majd reszelővel megigazítani. Sajnos nem mindig jut eszembe fényképezni ezért ma is csak egy képet készítettem.
3193
Már csak be kell simítani a pofákat, aztán készíteni hozzá csúcsot, csavart meg még ami eszembe jut, mivel a tokmány nem lesz lecsavarható.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Tárcsák, tokmányok, befogó szerkezetek

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Lecsavarhatatlan tokmány? Ez miért jó?
Fémeszterga tokmányból indultál és ezért 3 pofás? Látok újonnan készült 3 pofás faeszterga tokmányokat is, de nem tudom, hogy ez miért jó? Pl. a 3pofással a kör/szalag fűrészen 4szögletesre vágott munkadarabot pl. nem lehet olyan jól megfogni, mint a 4pofással.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég