Affene

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: farongáló »

fakéz írta:Szia, farongáló!
Ne csüggedj, már én is jártam hasonlóképpen. A hibát nem a fában kell keresni! A MÓDSZERREL van a baj! Először is: az üreget kell a végleges formára elkészíteni és csak ezután a külső felületet. Másodszor: nem kaparó késsel kellene-főleg a fenyőt!- esztergálni. Harmadszor: célszerűbb a fenéken CSAPOT készíteni, mert a feneket nem gyengítjük el és a kilyukasztás veszélye is kisebb. Ha a csap zavar, az üregelést felillesztjük egy facsapra és a feneket tetszés szerint leesztergáljuk HOLKER-késsel(nem kaparjuk!)Figyelni kell még arra is, hogy a fenékrészen az anyag elvékonyításakor BÜTÜS rész van, aminél a szálirány miatt igen kicsi a szilárdsága. Nekem már esett szét úgy egy kaspóm-nedves nyárfa volt-hogy a csiszoláshoz egy kicsit jobban megpörgettem. A centrifugális erő miatt elszállt, és természetesen a fenéktájon szakadt el.
További szép munkákat! üdv: fakéz
Szia Fakéz!
Kösz a szakmai okítást.Azt hiszem egyszer már megbeszéltük de valahogy
mindig úgy áll kézre ,hogy kívül kezdem a poharaknál nem.Minden kép kaparóval tudom megoldani
a fenékhez közel eső kiöblösödést.Azt hiszem talán horog lenne a megoldás de azt még be kell szereznem.
Üdv: farongáló.
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Napokban több próbálkozásom is kudarcba fulladt.
Az első ilyen munka amit megmutatok, egy Spaltos hamvas éger tál lett volna.
686
Ahol hibáztam: - a tál alját elkészítve és azt átfogva minimális perregés maradt az anyagban.
- továbbá az anyag falvastagságát sem érzékeltem tökéletesen így ez lett a végeredmény.
687
Második munka egy látott ötlet megvalósítása lett volna ami már az anyag befogása után már látszott a kudarca, mivel a méret arány nem egyezett meg. Ennek ellenére folytattam, mondván jó lesz gyakorlásnak.
688
Itt már arra figyeltem, hogy ne keljen kétszer megfognom az anyagot, szépen alakult, már az üregeléssel is készen voltam.
Viszont az aljában maradt egy kicsi késnyom amit szerettem volna kivenni és ekkor történt meg a baj.
689
Itt is az előzőhöz hasonló hiba, a falvastagság okozta a galibát.
Eldobni nem dobtam el hátha egyszer kitalálok hozzá, vagy belőle valamit.
Tisztelettel: Varifer
Avatar
vidor
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.01.11. 17:33

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: vidor »

Szervusz Varifer !
Szerettem volna megnézni mit és hogyan rontottál el, de
kivagyok esve a kosárból, mert egy rakás Kresz táblát látok !
Tisztelettel ! vidor
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Feri!
Most már látom is amiről korábban beszéltünk, de hát ilyen az élet! Egyszer sikerül, másszor nem. Ez már mással is megesett, és még meg is fog!
Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Sziasztok!
Aki tűzzel játszik, megégeti a " csikját".
A bütünél a csikozás nem jött össze.
Affene!

Üdv: bencezug
forester

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: forester »

Szevasztok!
Nem is ollan nagy hibát vétettetek:
Bezzeg én!A 125 eurós( :D :D :D )alapanyagból,jól elvétettem az üregelés végén,túl vékonyra sikerült alakítanom a hiányos nyakú,a kwíz-ben is szerepelő, valamiből,nevezett,nevezetlen alkotásom:709
gurfa

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: gurfa »

Sziasztok!
Én sem akarok kimaradni az affene "klubból" :) pedig nagyon sajnáltam amikor megtörtént a baj.
Ma, egy kicsit szeles volt az idő, ezért arra gondoltam, pörgetek valamit.
A farakásban megláttam egy felhasított bükköt, és pont úgy mutatta magát, hogy látszottak a gombásodás jelei. A mérete nem volt valami nagy, ezért arra gondoltam, pörgetek egy kis dobozkát. Szépen ki is üregeltem, majd a külsejét is kialakítottam, végül szépen lekezeltem drotimixel. Mivel, csapra fogtam a dobozkát, így már csak a leszúrás volt hátra. Na itt jött a baj. :(
Gyönyörűen levált, sajnos a feneke. :(
714
Rögtön elkapott a harci ideg, de egy cigi elszívása után vissza a műhelybe, és a maradék anyagból beszabtam egy új feneket.
715
A ragasztás után, ragasztás majd száradás után finom csiszolás, és már nem is látszik a sérülés.
716
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Gurfa!

Nekem tetszik az affenéd, ha a végeredményt vesszük, akkor ez nem is az.
Látszik mennyire leleményes vagy és mire képes a cigi. :lol:
Üdv. Pozsi
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok!

Hát akkor itt folytatom.
Megmaradt egy "munkából" egy darab akác kugli.
Igazán nagy tervem nem volt csak üregelési gyakorlásnak szántam, na de nem affenének.
Valamit ki kell találnom az üregelés falvastagságának ellenőrzésére, mert nem ez volt mostanában az első ilyen megmozdulásom. Kicsit bosszantott a dolog, mert már láttam mi is lett volna belőle.
10991098
Tisztelettel: Varifer
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: drehas »

Szia Ferikém.
Mondanék egy titkot :D :Már kitaláltak valamit a falvastagság ellenőrzésére,úgy hívják,hogy belső átmérőt mérő körzö.Beállitod,kihuzod és a tolomérővel megméred a a körző két pofája közötti távolságot,utánna a munkadarab külső átmérőjét.A két átmérő közötti különbséget elosztod kettöve
megkapod a falvastagságot.
üdvözlettel:drehas
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég