Affene

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Szia, Feri!
A legjobb tapintókörző a két ujjam. A mutató belül, a hüvelyk kívül és egészen jól lehet érezni a különbséget.( persze,amíg megvan mindkettő!) üdv:fakéz
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Köszönöm a javaslatokat.

Drehas: azokat a mérő eszközöket én is láttam már, itt az interneten.
De sajnos a beszerzésében még nem sikerült lépéseket tennem.
De ami késik nem múlik. ;)

Fakéz: Eddig még meg van az összes :D de én nem érzem vele olyan pontosan a méretet.
Meg hát már nem is értem el a mélysége miatt. :(

Én valami olyasmire gondoltam készíteni amit JANIKA csinált már egyszer (lézeres)
Csak ez a fránya idő ami kevés mostanában, na nem panaszkodásképpen mert így van bevétel. :)
Tisztelettel: Varifer
forester

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: forester »

Üdv Varifer!
Ha megengedsz egy jó tanácsot:tapintó stb körző készletet kell venni,szerezni-de ne a H.....nn-ost,mert aztattat pl: 10 rugó körül meg is kapod!-/és persze a beígért 10 % kedvezményért még gazsulálni köll.....
Amúgy,nem nagy ügy ha az emberfia kiüregel nehány dolgot-ugye,saját kárán tanul az ember ( főképp.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Hétvégén megajándékoztam volt katona társaimat egy-egy pohárkával, amiből egy-egy pohár pálinkát ittunk. Ám az egyik pohár elrepedt. Miért?

1114

Anyaga: bükkfa
paraffin olajjal kezeltem.

A másik érdekes dolog, hogy voltak poharak egyikén- másikán átszivárgott az alkohol.
Üdv. Pozsi
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Pozsi!
Kicsit viccesen, talán azért, mert fából készítetted! Ha üvegből fújod, akkor ennek sokkal kisebb a veszélye, bár azzal is előfordult már valami hasonló eset. Csak az szétrobbant.
Az meg, hogy a fán átszivárog a szesz az azért van, hogy ne lehessen sokáig tartogatni benne! Ezt az evolúció így alkotta meg a fogyasztók érdekében!
Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
forester

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: forester »

Üdv a fórumnak!
Pozsi! Dezső Bácsi rátapintott a propléma lényegére:mert fából van,ráadásul nem száraz fából!
Ennyi történik mindössze:elreped és kész.....
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Pozsi írta:Sziasztok!

Hétvégén megajándékoztam volt katona társaimat egy-egy pohárkával, amiből egy-egy pohár pálinkát ittunk. Ám az egyik pohár elrepedt. Miért?

1114

Anyaga: bükkfa
paraffin olajjal kezeltem.

A másik érdekes dolog, hogy voltak poharak egyikén- másikán átszivárgott az alkohol.
Sziasztok !
Pozsi, a páleszes poharakat nem bekenni kell parafinnal, hanem kifőzni ( by Janika ) benne.
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Pozsi!

Ha jól sejtem, akkor a a szesz szárítóhatásának köszönhető ez az eredmény.
Egyébként ha poharat készítek én is mindíg forró parafinba teszem először, majd hőlégfúvóval le-olvasztom róla a felesleget.


Kovi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Kipróbálom a forró paraffint. A fa szerintem és a nedvesség mérő szerint is száraz volt. (3-5 % között mértem nedvességet.) Pár napos száradás után a repedés összezáródott. Majd vizet töltöttem, bele és ismételten láthatóvá vált a repedés.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Most lettem kész ezzel a tányérral.
Már egy ideje rakosgattam a félkész tányért mert a közepén annyira elgyengítettem, hogy kitört esztergálás közben.
Tegnap a tűzre szánt fák közül kivettem, mert rájöttem, hogyan javíthatom a hibámat. A tányér szélét annyira megfaragtam, hogy be tudtam fogni a nem rég elkészült tokmányba.
Természetesen nem sikerült úgy beragasztani a közepét, hogy szaladjon az anya ezért a falvastagság 2-3-4 mm körül mozog.

1287 1286 1285 1284
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég