Affene

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

1807
Ha az ember elbízza magát, az sokszor hibához vezet. Most is. Túl vékonyra törekedtem, ráadásul hibákkal (repedés, stb) terhelt darabnál. Pedig egészen jól alakult a dolog. Az első repedést pillanatragasztóval megfogtam, majd mikor először szétrepült, megint pillanatragasztóval sikerült összerakni. Kívülről eztán nagyszerűen megcsiszoltam, belülről még igazítottam, majd a belülről csiszolásnál végképp elszállt az anyag egy része és a remény, hogy ebből valami lesz. Pedig ez lett volna a gépemen eddig készült max 24 cm-es átmérő. Helyette lett belőle affene.
A hiba: a belülről csiszolásnál a ragasztgatások és a vékony falvastagság miatt két papírral kellett volna dolgozni. Egyikkel belül, a másikkal pedig ellentartva kívül. Így talán együtt maradt volna.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
vighl
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.12. 22:58

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: vighl »

icemann írta:Ide a meghiusúlt dolgok kerüljenek.
Szevasztok!
Igen, meghiúsult az újabb sérülésem: a tokmányból kirepülő munkadarab a plexiálarc homlokvédőjét találta el.
Ja, azt nem írtam: az álarcot a fejemen viseltem.
:mrgreen:
Üdvözlettel:
Lajos
forester

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: forester »

Szevasztok!
Szombat este,meghívásos alapon,a helyi Katolikus Parókiára mentünk,Disznó-torra.
A Tisztelendő Úrnak,készíteni akartam egy feketedió kelyhet-szép ,méretes nagy lett volna,ha....
a közepén vettem észre,kieső göcs van benne,ami ahogy történni szokott,ki is esett: ráadásul a nem megfelelő késtartás + figyelmetlenség miatt belekapott a símító kés,aztán platty:eltörött.2005
Egy régebbi,Zöld juhar áldozó kelyhet azért vittem.Meg egy szép koronaakác tálat.
tomcsifajatek

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

sziasztok

Tanácsotokra lenne szükségem mi lehet a probléma. Karbidos késsel csinálom a leszúrást és a felületet így kitépi. Ezelőtt gyorsacél kést használtam néha annál is előfordúlt. Nem jövök rá az okára, változtattam a fordulaton, ellenőriztem a kést a vezetőt. Éjszakára kiteszem az anyagot-talán túl száraz? (vicces).........
Várom tanácsaitokat......
Vagy lehet hogy bevittek a málnásba ezzel a késsel? (2X annyi volt mint a gyorsacél)

Köszönettel B.T
DSCF2863.JPG
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Szia, tomcsifajáték!
Javaslom, hogy ha a leszúráskor mindkét oldalnak tisztának kell lennie, a leszúróvéső homloklapjába kis holkert köszörülj úgy, hogy éppen az oldallapig fusson ki a holker. Így nagyon szép lesz a bütümetszet. Csak arra kell vigyázni, hogy tökéletesen merőleges legyen a kés a hossztengelyre!
Jó munkát, sok sikert! üdv:fakéz
tomcsifajatek

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

sziasztok

Köszönöm Fakézmester tanácsod! Még az este sikerült megoldanom a problémát, a késnek köszörültem egy központos 30-35 fokos csúcsszöget. Nagyon bejött, teljessen egyenes és szép leszúrási felület lett , minimális nem kiszakadó középponttal. A kés úgy van köszörűlve hogy két rádiuszt is készít, ezen még kell alakítanom mível a leeső "kerék" negatív oldalán még nem megfelelő a letörés.

Köszsönettel: B.T.
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szevasz Fakéz!
Küldenél fotót a leszuró késedről?
Üdv: farongáló.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok,

szerintem ilyesmire gondolt Fakéz kolléga.

A felső oldalon van a holker horony, így az utánélezés nem gond. Szebb felületet csinál mint a hagyományos leszúró. Ha igazán síma felület kell a simító kés a legjobb megoldás, bár az csak egyoldalon dolgozik.

üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Köszi, Robo!
Tökéletes a kép, csak én sajnos nem tudom olyan hosszan beköszörülni a homorú hornyot, de nem is kell. Ha elfogyna, akkor utánaigazítom.Erre a célra a kiszuperált egyengető gyalukés tökéletesen megfelelő.
NAGYON FONTOS: a kés függőlegesen és az anyag hossztengelyére merőlegesen dolgozzon. Így a siker biztos. üdv:fakéz
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Affene

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Már régen került ebbe a fórumba hozzászólás.
A ceglédberceli szimpózium hagyott bennem egy kis nyomot.
Első, hogy lehet vékonya is esztergálni egy fát, a másik, hogy nem bűn színt adni neki.
Hogy miért ide írom? Mert túl vékony lett :cry:
De mint nem régen megtudtuk ezt egy életen át kell tanulni. (És akkor is tudnak újat mutatni.)
2700
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég