Kvíz

Minden amit e nemes szakmáról tudni akarunk.
Lezárt
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Szia, Jancsibá!
Nyertél:ecetfa!
Brutus! Benned egy Néró költő-tehetsége szunnyad! Még szerencse, hogy nem Seneca kortársa lettél! Biztosan forgácsba fojtott volna Néró, mert nem tudta volna elviselni a feltörő őspoétaságodat. Ha én lennék Néró helyében , én a pörgetésed miatt gyújtanám fel műhelyedet... üdv:fakéz
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Jenő!
Köszönöm a dicséretet! Minden szavad aranyat ér! Majd a végén elszámolunk testvériesen! Vagy inkább barátian szeretnéd?
Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
forester

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: forester »

Üdv a Fórumnak!
Uraim!Herr von Fakéz!Az ecetfa megnevezés- megtévesztő-ecetszömörce,torzsás szömörce/a büdös életben nem híjják így/-kítűnő a fotó és a munkadarab:jól látom-e,az alja van felül(a mai világban ez nem ritka jelenség) :lol: :D :lol:
Gratulalok,kitűnő kwíz kérdés volt:
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Forester!
Ez az "alja van felül" remek analógia!
Üdv: brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
forester

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: forester »

Szevasztok!
Nevezett alapanyagból készült tárgyiasult forma millen fafajból lehet?
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

A fához nem értek nagyon, de szerintem akác.
Üdv. Pozsi
Avatar
egriistvan
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.14. 19:18

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: egriistvan »

Szevasz forester!
Az én tippem kőris.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

A fénykép alapján úgy látom, hogy szórt-likacsú fáról van szó, amely elég tömör anyag lehet. Jól látom?
A nagyobb kép http://mafk.forum.hu/download/file.php?id=195 és színe alapján talán dió, de ahhoz meg túlságosan nagyok az évgyűrűk. A dió ilyen gyors növekedést ismereteim szerint nem produkál. Lehet-e fűz? Bár az világosabb és nem ennyire halványbarnás árnyalatú.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
forester

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: forester »

Szevasztok!
Nevezett alapanyagból tárgyiasult forma,TUSZ-Turkesztáni pusztaszil.
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Kvíz

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Igen, gondoltam szilre is (persze így utólag ez már könnyen megy), de leírni nem mertem, mert túl nagyok az évgyűrűk, meg elég ritkán látok szilt. Most meg azt olvasom, hogy gyorsannövő:
http://erdeszetilapok.oszk.hu/01751/pdf ... 09_306.pdf szerint pedig az Ulmus pumila valóban gyorsan növő faj. A google találatok alapján úgy tűnik, hogy jó sövénynek való, hisz erősen szárazságtűrő.
Kedves Forester: ekkora nagy méret, amiből esztergálni tudtál, hol akadt a kezedbe?
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég