Nyitott szegmentálás

Lezárt
vándorsólyom

Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: vándorsólyom »

Az elmúlt héten készült,hárs és fekete dió ,puha viasszal felület kezelve.
vándorsólyom

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: vándorsólyom »

Kicsit szellősebb tál.Anyaga cseresznye és hárs, viaszolva.Átm 20 cm,magassága 6,5 cm,viaszolva.
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szervusz Vándorsólyom!
Nagyon érdekessek az alkotásaid,mutatós darabok.Kiváncsi vagyok az elkészítés munkamenetére,ragasztás mikéntjére,légyszí tedd fel Hogyan készült? topikba.Köszi.
Üdv.:Jancsibá
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
kovi
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.01.11. 20:04

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: kovi »

Szia Sólyom!

Igazán szép és érdekes dolgokat készítettél. Ha jól emlékszem ilyen szegmentált tárgyakkal még nem is találkoztam. Gratu!

Kovi
tomcsifajatek

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

szia Vándorsólyom

Ezek, bocs hogy így mondom de Q...a jók !!!!!!

B.T
Avatar
brutus
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2012.01.12. 20:54

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: brutus »

Szia Sólyom!
Kreatívak a tárgyak, csak azt szeretném kérdezni: "HOGY LEHET E EBBE VIZET TÖLTENI?"
Vicces kedvében üdvözöl:brutus
Aki öt szóval mondja el, amit hárommal is el lehetne mondani, az egyéb gazságokra is képes.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!

Hogy lehet ilyen tárgyat készíteni? A sok türelmen kívül.
Üdv. Pozsi
Avatar
fakéz
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.12. 07:26

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: fakéz »

Ejnye, Brutus! Igazán tudhatnád, hogy a nyitott szegmentált kaspó télen nagyon praktikus:a szilárd halmazállapotú víz (jég) 0 Celsius fok alatti szobában akár hetekig is benne marad. Még aranyhalat is lehet benne tartani! A jég a széf....ez szép??? :shock: :shock: :shock: További előny, hogy így még a cica sem tudja kihalászni az aranyhalat. De csak az csináljon ilyet, aki nem résre-hajló!üdv:fakéz
vándorsólyom

Re: Nyitott szegmentálás

Hozzászólás Szerző: vándorsólyom »

Üdv mindenkinek !

Köszönöm az elismerő szavakat! Az első kaspó esetében a szegmenseket kézzel egyenként ragasztottam fel, a nyitott részeket szemre állítottam be . / De jelenleg agyalok egy segédeszközön ami segít a ragasztásnál,ha elkészül teszek róla fel képet./
Miután egy sor elkészült megcsiszoltam ,és erre a felületre ragasztottam a következő sor szegmenseit,a kialakítandó mintának megfelelően és természetesen elcsúsztatva. Nem szorítót használtam,hanem az oszlopos fúrógép satuját tettem rá súlynak,a ragasztáshoz vízálló 3D ragasztót használtam,a következő munkánál gyors kötésűt fogok használni.Fontos a jó illesztés a ragasztásnál,mert kicsi felületen vannak összeragasztva a sorok,és a védőeszközök használata sem elhanyagolható!
A száradási idő betartása ,lényeges ,mert előfordulhat a munkadarab szét esése.

A neten más módszert talált egy barátom: http://www.youtube.com/watch?v=2WVaDZZn ... re=related


Üdv : Vs
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég