Szalagfűrész

Lezárt
Avatar
Jancsibá
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2012.01.11. 13:47

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Jancsibá »

Szevusztok!
Negyven éve építettünk egy szalagfűrészt a fémesztergályos barátommal.A laptámasz golyóscsapágy.A lapvezetők akácfából készűltek,végfával a lap felé.De nen csak a csapágy mellett,hanen a lap alatt is,igy jobb a lapvezetése.Lapvezetőket időnként,szükség szerint korongcsíszolón megigazítom.Szerintem ez a laptámasztás és vezetés a legegyszerűbb és legkissebb hibalehetőségű.
Ötvenhárom éves tapasztalat a faiparban!
Üdv.:Jancsibá
Mások segítése,erkölcsi nagyságod növeli!
Üdv.:Jancsibá
Avatar
nautilus
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.03.24. 05:43

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: nautilus »

Üdvözöllek!
Nekem egy HBS300-asom van csaknem két éve, kifogástalanul működik! Az igaz, hogy gyerek játék ahhoz képest amit kinéztél magadnak, de fele annyiba kerül...
http://www.holzmetal.hu/faiparigepekada ... mek=HBS300
Avatar
nautilus
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.03.24. 05:43

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: nautilus »

Úgy láttam nagyon döntő számodra szalag megvezetése, nos felül három csapággyal oldották meg, alul egy csapágy van hátul és két stift van oldalról (arról nincs képem).
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

A múlt héten megjött a fűrészem, vélgül amit korábban kinéztem, a power rekord BS400-ast vettem meg.
Köszönöm mindannyiótoknak a segítséget, véleményetek sokat segített a döntésben.
Első benyomásra jó gépnek tűnik, nagyon masszív, jó állítási lehetőséggekkel.
A szomszédtól kaptam pár rönk vadkörtefát, jól jött a gép kipróbálásához, :P de erről majd később.

Nautilus, én nem nevezném a HBS300-as géped gyerekjátéknak, az hogy olcsóbb csak a méretének tudható be. A HBS400-as kicsivel többe is kerül az enyémtől, ha ugyanarról a gépről beszélünk.

A géphez adtak egy remek DVD-t a gép használatához ill. beállításához. Nagyon hasznos, sok jó tipp van benne. Angol nyelvű, de nagyon érthetően és jól magyaráz a fickó. Ha lesz kis időm és érdekel valakit közzétehetek valahol egy tömörített filmet róla.

Rakok majd pár részlet képet is a gépről fel, ha már ilyen sokan hozzászóltatok a témához.

Üdv, Robo
Avatar
vighl
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.12. 22:58

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: vighl »

Sziasztok!
Én is szándékozom beszerezni egy szalagfűrészgépet. A HB 400-ban gondolkodom, ezt nemigen fogom "kinőni".
Adva lesz a hely is, ahová olcsóbb, de nagyobb gépet (vaterás) nem tudok beállítani. Gép építését elvetettem, ismervén magamat, akkor soha sem lesz gépem...
:D
Merthogy az építéshez nem árt, ha van egy szalagfűrészgépe az embernek.
Várom Robo barátunk további élménybeszámolóit a gépről.
Üdvözlettel:
Lajos
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Sziasztok !
A szalagfűrész-építéssel kapcsolatban csak érdekességképpen említem meg, hogy amikor eljutottam az sk.gépemnél a kerék és a motor véglesítése után a fűrésszszalag futása a domborított és felgumizott kerekek miatt biztosított volt, ideiglenes asztalt tettem fel és támasztók és vezetők nélkül kifűrészeltem a géphez szükséges további alkatrészeket.
http://faesztergalyosok.hu/gallery/disp ... play_media
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Robo »

Sziasztok!

Ahogy ígértem pár kép a gépről. A beállítás után első nekifutásra felvágtam a szomszédomtól kapott hat rönk vadkörtét. 20-30 cm átmérőjűek. A géppel szállított szalag csak 16 mm-es, jó lett volna ehhez a nedves fához egy szélesebb és vastagabb szalag. Azért elég jól megbírkózott a feladattal. Kellemes a munka vele a rettentő hangos körfűrész után.

727 722 725 719

A kerekek laposak, nem domborítással oldották meg a szalag megfelelő futását, hanem egy ügyes szerkezettel, amivel dönteni lehet a felső kerék síkját. A jobboldalt lévő felső kar egy excenteres szalagfeszítő, ami szalag cserénél roppant hasznos. Alatta van a kerékdöntő állító csavarja. A szalag feszítést az asztal feletti kerékkel lehet állítani, egy sárga mutató jelzi a skálán az ajánlott előfeszítést az adott szalag szélességhez.

723 721 720 724

Szalagvezetés felül három tárcsagörgös, alul 2 tárcsa oldalt és egy ferde tengelyű csapágy.
Az első benyomásom magáról a szalagfűrészről - most eltekintve márkától és mérettől - az egyik legjobban kihasználható fűrész, mondanám hogy nélkülözhetetlen, csak ezt eddig nem tudtam. :)

üdv, Robo
Üdv, Robó
Avatar
nautilus
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.03.24. 05:43

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: nautilus »

Kedves Robo!
Ez egyenesen fantasztikus, gratulálok az új "játékhoz". Említetted, hogy kaptál egy jó anyagot a beállításához, mint amatőr engem is érdekelne, megköszönnénk ha valamilyen formában meg tudnád osztani velünk...
gurfa

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: gurfa »

Szia Robo!
Nagyon örülök, hogy te is belekóstolhattál a szalagfűrész hasznosságába, és fontosságába.
Nekem csak egy kis 250-es kerék átmérős gépem van, de amióta sikerült ráéreznem a gép használatára, kitárult előttem a "világ". Sok szép dolgot lehet pörgetve alkotni, de a szalagfűrész használata óta, sokkal könnyebb lett a munkám. Remélem nekem is sikerül beszereznem egy nagyobbat, vagy SK összehozni.
A DVD-nek én is örülnék, és megköszönném ha elérhetővé tennéd.
Avatar
szalokik
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.01.14. 10:47

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: szalokik »

Szia Robo !
Gatulálok az új gépedhez, magam is átéltem a neked friss élményt, mármint hogy nagyon jó dolog az ilyen gép, sokféle feladat megoldható általa. Az előző hozzászólásom nem versenyeztetés volt, csak rávilágítandó a felvetődött kérdésre, miszerint szalagfűrész kell az sk. szalagfűrész készítéshez. Pontosan így van. :lol:
A vadkörte miatt kicsit irigykedek, mert abból készülnek a legjobb furulyák ( Koroi ), errefelé sajnos nem nagyon van ilyen rendes szomszéd ;-)
További szép napot !
" egy problémára adható válaszok közül mindig a legegyszerűbb a helyes"
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég