Szalagfűrész

Lezárt
Avatar
bencezug
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2012.01.11. 07:09

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: bencezug »

Szia Pozsi!
Örülök, hogy szinkronba hoztad a géped, viszont arra még számolnod kell, hogy a szalag hamarabb eltörhet, mivel egy fordulatnál több irányváltás fog bekövetkezni, mint a kétkerekűnél.

Üdv: bencezug
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia bencezug!

Szerintem az irányváltások által bezárt szög ugyan akkora, mind a két esetben. Ami szalag gyorsabb tönkre menetelét okozhatja az esetemben az, hogy a gördülési sugár nálam kicsi.
Üdv. Pozsi
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Elkészülten a felső szalagvezetővel.
4978 4977 4976
Nem tudom megindokolni, hogy miért választottam a csapágyas szalag vezetést, de ezt készítettem el. A beállításában szeretnék tőletek segítséget kérni, hogyan kell beállítani a csapágyakat? Folyamatosan forognak, vagy csak akkor amikor a szalag elmozdul?
A szalaghoz képest hol kell elhelyezkedni az oldalsó csapágynak, gondolom a fogak mögött, de mennyivel?
Üdv. Pozsi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia Pozsi!
A csapágyak állíthatóak legyenek. A hátsó a szalaghoz képest 2mm re legyen.Ez a mindenkori szalag szélességéhez igazodik.
A két oldalsó a fogakon túl legyenek. Lazán elérhetik a szalagot.
Üdv :farongáló.
Avatar
Tibor
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.05.24. 12:33

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Tibor »

Szevasz Pozsi.
Jól mondja Farongáló.
Ahogy nézem ügyesen megoldottad.Ma már a csapágyas vezetést preferálják a gyártók is . Stabilabb mint a fa, és hosszú élettartamú
Üdv Tibor.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Egy kicsit dolgoztam a hétvégén.
A szalagfűrész egy viszonylag gyenge tárgyasztallal rendelkezett 400x400x3
4991
Mivel nem a lemez ház meg lett erősítve, így nem okozott gondot asztal erősítése sem ennek a mérete 650x650x10.
Az asztalban a szalagvezető fadugót, hely takarékosság miatt 15 mm rétegelt falemezzel oldottam meg.
4990
A fűrésszel maximálisan 275 mm magas fát fogok tudni fűrészelni. A ház és a szalag között 430 mm hely van.
A hely az alsó szalagvezetőnek nem sok van, ez olyan repülőgépes megoldás lesz. :?: :?: :?:
4989
Egy kérdés a végére. Próba fűrészeltem és azt tapasztaltam, hogy a fűrészpor nem akar a kivágott négyszögletes lyukon keresztül távozni, hanem viszi a szalag magával. hogyan tudom elérni, hogy a fűrész alsó részén maradjon a fűrészpor?
4988
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: Egyre több vasat építesz hozzá a szalagfűrészedhez. Ha ezek elfekvő, maradék, talált darabok, a sok munkádnak akkor is értéke van. Kíváncsi lennék, ha összeszámolod a munkád és az anyag értékét, azt hozzáadod a használt gép vételárához, mire készen leszel, nem közelíted-e egy hasonló teljesítményű új gép árát? Persze abban nem lenne benne az öröm tényező, hogy te csináltad.
.
A fűrészporhoz: az a gyanúm, hogy a fűrészpor nagyjából ott válik el a szaladó szalagtól, ahol a szalag elválik az alsó keréktől, esetleg kicsit lejjebb is, tehát a fűrészpor az alsó kerékről nagyjából vízszintesen repül le, nem pedig függőlegesen potyog alá. Ahol a gépház ferde része kezdődik, az ott lévő talpcsavart vágd el közvetlenül az anya fölött, hogy az se legyen a forgács útjában, majd a ferde rész alján vágjál nyílást a kirepülő forgácsnak. A házon kívül a kis háromszög területbe pedig tegyél szép íves forgácsterelő lemezt, hogy a forgács a gép mellé sodródjon ki. Persze erre a helyre elszívócsonkot is tehetsz és ha 100-as csövön egy zsákos mobil elszívóval még meg is szívod vágás közben, akkor az a huzat biztosan magával ránt minden forgácsot.
Még soha nem építettem szalagfűrészt, csak ahogy nézegetem a képeidet, azokról ez jutott eszembe.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Pozsi!

Az enyémen az alsó keréken a felfelé futó szalag mellett egy kis kefe van, ami a fűrészport sepri le.
Ez lehet egy megoldás, esetleg a szalagot is el lehet látni ilyesmivel.

Az elszívás is segíthet ha megoldható. Alul egy 100 mm -es csatlakozás szokott lenni, illetve nálam van az alsó szalagvezető alatt még egy kisebb átmérőjű csonk, ami össze van egy csővel kötve a 100-as elszívó csővel. A képen a cső nincs rajta.
Üdv, Robó
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Sziasztok!

Mikapiu3: Nem fogom kiszámolni, hogy mennyibe kerül a gép, mert végre használhatom azt a tudást amit szakmámnak tartok, mert az anyagok nagy részét nem kellett megvennem, mert volt. De azzal tisztában vagyok, hogyha megvettem volna, akkor olcsóbb lenne, és egyszerűbb. Amiért belevágtam az a kihívás volt.
Elszívni egyenlőre nem fogom tudni és értelme sem lesz sok mert hely hiányában fedett helyen de szabad helyen fogom használni. Illetese az ajtón még egy kicsit dolgozni kell mert nem teljesen passzol a házhoz, de mivel zörög is ezért még fogok foglalkozni vele.
Robo: Lehet a kefe lesz a megoldás.
Ma végre az alsó szalagvezetőt is sikerült megalkotnom. Sok hely nem maradt.
4995 4996
Üdv. Pozsi
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Szalagfűrész

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Pozsi: gondoltam, hogy ilyesmiről lehet szó. Ki kell élned fémes szaktudásod. Sok örömet hozzá, meg a végén a jól működő 3 kerekű szalagfűrészhez!
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég