Villanymotor

Lezárt
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia Kovi!

A legszakszerűbb megoldás - ahogy Pozsi is ajánlotta - a reteszfészek maratás.
Ha SK kellene nekem megoldanom, én égy vastagabb acéllemezba reszelném a négyzet nyílást, a tárcsát (ami alu is lehet) a tengelyre húzni, a lemezt a tárcsával összecsavarorozni.
A tengely végébe menet és alátéttel csavarral biztosítani tengelyirányban. Az esetleges későbbi szerelés, változtatás miatt én nem hegeszteném.

Mekkora egyébként a tengelyed átmérője?

Üdv, Robo
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: farongáló »

3839
szia Kovi!
Én így csinálnám meg.Keresel egy tengelyméretű köracélt,abból hosszára vágsz 2db betétet.
A tárcsát rányomod a tengelyre a két darabot hozzáreszeled finomítod.Utána a tárcsához hegeszted.
Lehúzod és a másik felét is meghegeszted.
Farongáló.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Sziasztok!

Sajnos meg kell növelnem a kombi körfűrész/gyalum teljesítményét, a jelenlegi motorom kevésnek bizonyul hozzá. 1,5 kW-os , 1 fázisú (tehát direkt 220-ról) működtethető villanymotort keresek, eladót.
Gondoltam, a net böngészése mellett, itt is megkérdezem, hátha akad valakinek, és még talán meg is válna tőle...

Köszönettel!
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
icemann
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:13

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: icemann »

Sziasztok!
Villanyszerelők segítsetek, az alábbi adattáblán két teljesítmény van megjelölve, akkor ez most hány wattos?
3228
jmedvegy

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

Üdv!

A teljesség igénye nélkül:
Az S4 -periódikus üzemű, a %-ban megadott nagyságban, tehát pl 60 percből 36-ot működik, a többiben áll.
A két teljesítmény adat a két fordulathoz tartozó leadott névleges teljesítmény.
Amivel kezdeni kellett volna: 3 fázisú, csillagkapcsolású motor, csak ebben szabad használni, deltába kötve le fog égni.
Vélhetően vmilyen spec tekercselésű Dahlander vagy mechanikus fordulat csökkentővel ellátott bolygóműves motor, ez egész pontosan a típusjelzésből lehetne meghatározni, de nekem a Himmel, mint olyan nem mond semmit.
Elvileg a kapocstábla fedélben szokás a bekötést is jelölni, érdemes megnézni.

Sok sikert!
kezdő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.10.30. 13:37

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: kezdő »

Sziasztok !
Én is motor ügyben kérnék véleményt-tanácsot. Mint említettem, nincs hálózati áramom, így kompromisszumos megoldásban keresek a készülő esztergámhoz motort, amit még elbír az áramfejlesztőm (2.2kW Honda), és az eszterga sem "hörög"le. Adott egyszer egy kb. száz éves ( nem vicc )szénkefés motor, gyári 3000-es fordulattal, karakán nyomatékkal, de ismeretlen teljesítménnyel, szerintem faipari gép lehetett. Illetve "ez volt itthon ingyen " alapon egy orosz Kama szivattyú motorja, ami kondis, kb. 750 W, és kb. 2500-2700 fordulattal. Ékszíjhajtást tervezek különböző méretekben. A válaszokat, ötleteket előre is köszönöm !
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Kezdő: Miért nem csinálsz inkább lábhajtásos esztergát? Akkor nem kell a villannyal bíbelődnöd, csak taposni a pedált. Ha rákeresel, sok példát találsz hozzá a neten.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Kezdő!

Mikapu megelőzött én is a lábhajtásost javasoltam volna neked, amit ha lesz áramod motorizálhatsz.
A motorokról tegyél fel képet.
Üdv. Pozsi
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szia Kezdő!
Szerintem ha nem túl nagy gépet csinálsz a 750w-os elég lesz.
Azt hiszem segédfázisú kapcsolással működik. Ha nem akarsz 3 gombos kapcsolót
lehet venni segédfázisú kapcsolót kb.10000ft.
kezdő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.10.30. 13:37

Re: Villanymotor

Hozzászólás Szerző: kezdő »

Mint ígértem, köszönöm az ötleteket. De az igazsághoz tartozik, hogy mikor kedvet kaptam az esztergáláshoz, háááát..... nem éppen a lábhajtányra gondoltam. ( meg egyébként sem ment soha, hogy mást csináljon a lábam mint a kezem.... akkor meg már inkább egy "öreg rocker dobosok" forumán boldogítanám a többieket). Vezetékes áramom később sem lesz, szóval elsőre a 750 W-ost gondoltam beépíteni, legfeljebb átcserélem majd. A másik nagy hiányosságom, hogy így 55-ön túl nem vagyok akkora spíler a gépen, hogy bármiről is ( hál' istennek... :D ) képet tudnék feltölteni. Még egyszer köszi a tippeket !
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég