Gépeinkről.

Lezárt
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Nos, végül egy 1mm-es hézagoló alátét megoldotta a problémát.
Nincs nagy baj ezzel a géppel, csak a szokásosnál többször kell utánahúzni a csavarokat. :koc
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Varifer
Site Admin
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2012.01.09. 22:36

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Varifer »

Sziasztok

Végre nem kell várnom arra, hogy haza menjek a gép miatt.
Bernardo DM 450 V, szép csendes és meglepően erős.
3823
Tisztelettel: Varifer
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Varifer: Jó gép, gondolom lényegében ugyanaz, mint a hasonló Holzmannból, vagy a 3-4 más színűre festett, más nevűből.
Bármilyen jó is, idővel elszakadhat az ékszíj, legyen belőle tartalék darabod, de ez még nem elég. Ékszíjcseréhez a tengelyt ki kell tudni ütni a csapágyak közül, amihez nagyon jó szolgálatot tesz egy pont ehhez méretezetten esztergált bükk, tölgy vagy más keményfa "kiütő szerszám". Ezt készítsd el és tedd félre. Ugyanis mikor elszakadt a szíj, nem lesz mivel megesztergálnod a kiütőfát. Remélhetően sosem lesz rá szükséged.
Jó munkát, mulatást, sok örömet a gépedhez. Meg fűtött műhelyt.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Nézd csak a kínait: http://burtgroup.en.made-in-china.com/p ... 47VF-.html
Legkisebb tétel 10 db, FOB, tehát kikötőben kirakodás nélkül paritáson, stb. üzleti részletek.
Alapszín: szürke,ami nyilván a viszonteladó igénye szerint bármilyen színre felülfesthető és bármilyen matricával "cégesíthető".
Ezt pl. eddig főleg Güde név alatt láttam: http://maxnovopower.en.made-in-china.co ... 0-MC-.html
A http://www.made-in-china.com/Manufactur ... Lathe.html helyen található még számos ismert kisebb-nagyobb faeszterga is.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Mikapu: Sokszor hallottam már, hogy ami nem Kínában készült az hamisítvány.

3877
Ma véletlenül vettem észre az új gépemen ezt a matricát. Most vagy Ausztria akkora, hogy már a MEO-s is kínai, vagy Kínának egyik tartománya Ausztria.
Üdv. Pozsi
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

A keleti nyitásnak köszönhetően, immáron az egész EU Kína egy kiterjesztett tartománya lett. :)
Amúgy lehet, hogy a sikeres beilleszkedés első lépése, hogy felveszünk egy kínai nevet.

http://nemkutya.com/wp-content/uploads/ ... njanev.jpg

koc:

Üdv:
Mekiari Miarikiariziki
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
jmedvegy

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: jmedvegy »

kiscsiszi írta:A keleti nyitásnak köszönhetően, immáron az egész EU Kína egy kiterjesztett tartománya lett. :)
Üdv!

Már elnézést, de ez így nem igaz. Kissé bonyolultabb, hogy egy hozzászólásban elmagyarázzam, de a gyakorlatban a kínai kereskedő ugyanazon árut árulja 100$-tól 10$-ig. A keleti blokkba inkább az utója kerül, mivel ha van olcsóbb, úgyis azt választják, vagy veszik. Nekem is van olyan gépem, ami itt China, de pontosan ugyanez a márka és típus Made in Germany, és annak megfelelően működik is.
Természetesen a világcégek döntő része már Kínában dolgoztat, és míg munkaidőben nyugatra, utána a hazai ill. fekete piacra termelnek. Egyszerűsítve ilyen egyszerű.
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Persze hogy nem igaz, poénnak szántam. Amúgy az én Güde esztergám is nagy valószínűséggel "médincsájna", de oda se neki, eddig jól bírja... ;)
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Szevasztok!
Végre elkészült az új orsóm.A régin 27-es menetes tokmány csatlakozott.
A mostani M33 és 2morsekúp megy bele.A csapágyazása sem volt valami jó elég zajos volt.
A mostani nagyon csendes. Még nincs beállítva de azért kipróbáltam nem tudtam megállni. 3888388738863885

Üdv: farongáló.
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Szia Farongáló!
A lefogató bilincs valahogyan rögzítve van a csapágy házhoz? Vagy csak az összehuzató csavarok fogják? Nem fog hátracsúszni? Azért kérdezem, mert az én orsóm most van az esztergályosnál, a jövő hétre ígérte, hogy elkészül, és még nem döntöttem, hogyan rögzítem.
Üdv: Sjózsi.
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég