Gépeinkről.

Lezárt
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!

Itt egy rajz az orsó szerkezetéről. Igyekeztem kis résekkel, és a "porzás" útjának meghosszabbításával tervezni, a gyakorlat majd eldönti, mennyire sikerült. Az átmenő furat majd a szegnyereg - orsó összehangolásához is jó lesz.
3989
Üdv: Sjózsi.
Avatar
JANIKA
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.01.12. 16:59

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: JANIKA »

Szia Sjozsi.
Szerintem tökéletes főorsót terveztél és az esztergályos is jó munkát végzett.
Kombájnosoktól tanultam (akik igencsak nagy porban dolgoznak), hogy a kellő mennyiségű zsír nem engedi be a csapágyba a port. Persze a megfelelő adagot el kell találni mert ha túl sok akkor foghatja a csapágyat és melegedni fog. Az én gépemen sincs semmilyen porzáró alkalmatosság, csak kis hézagok. Zsírzás után kis zsír kijön belőle és lezárja a por útját.
Üdv. Janika
"Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta."
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!
A szegnyereg fixálására milyen módszert javasoltok?
Üdv: Sjózsi.
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia sjózsi!

Én ugyan olyan excenteres rögzítést javaslok, mint a késtámasz rögzítéséhez. Nekem olyan van és nagyon kényelmes, gyorsan mozgatható.

Üdv, Robó
Üdv, Robó
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!
Akkor pontosítanám, a szegnyereg dugattyújának fixálására gondoltam.
Több módszert ismerek: a szegnyereg test be van vágva, egy csavarral a test rászorítható a dugattyúra, a dugattyú megvezetésére szolgáló hornyon keresztül van rögzítve, vagy a dugattyúra merőleges, a dugattyú profilra alakított két félből álló test szorul a dugattyúnak.
A szegnyereg gépágyhoz rögzítése excenteres lesz, a mostani gépemre is ilyent készítettem.
Üdv: Sjózsi.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia!
Szerintem a géped mérete határozza meg melyik megoldást kell választani. A hornyos csavaros rögzítés kis gépre való mert viszonylag kis erőt tudsz átadni a csavar véggel. A hasításos nagyobb gépekre való itt arra kell odafigyelni, hogy olyan anyagból csináld a mi képes visszarugózni. Az épített gépemen nekem nincs külön rögzítése a szegnyeregnek, a menet önzáró , igaz többet kell tekerni. Kilazulni nem szokott.
Üdv. Pozsi
Avatar
Robo
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:07

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Robo »

Szia!

A szegnyerek csapjának (vagy dugattyú) rögzítése nem igazán esztergálás közben fontos, bár minimális kotty előfordulhat és akkor ha rögzíted még simábban fut a darab. A menet egyébként mindenképp önzáró, tengely irányu nyomással szemben.

A szegnyereg elfordulás elleni biztosítása horonnyal viszont nagyon hasznos és elengedhetetlen, ha fúrni akarsz esztergán (Morse kúpos szegnyeregben fúrótokmány). A horonyba tekert csavarral rögzítheted a szegnyerget (nagy erő nem kell hozzá), illetve fúrás esetén fellazítva megvezeti ill. elfordulás ellen biztositja a szegnyerget.

Üdv, Robó
Üdv, Robó
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!
Végre! Használható állapotba került az új GÉP! Sokat agyaltam rajta (talán túl sokat is!), de az eredménnyel elégedett vagyok.
4063
Az ágy 160 cm hosszú, 17 cm széles U vas, 6 mm vastag. Ez kapott egy szögvas keretet, ami a merevített vázon áll. Alul van hely 3 db 40*40-es beton tömbnek.
4064
Az orsó tartó bak (és a többi tartó vas) 8-as lemezből készült, a tartóbak oldala hajlítva, ebbe lett elhelyezve a motor. Kívül van a tápellátás és a világítás csatlakozója. A tengelyhez 17-es ékszíjjal csatlakozik.
4065
A tengelyt 4 db csavar tartja.
4066
A szegnyereg is gyorsrögzítős, 7 cm-es kinyúlással, mk3 betéttel.
4067
És még egy kép a másik oldalról. Még hátravan a végső festés, a gyorsrögzítés karjaira is rakok valami "vastagítást". Majd menet közben kiderül, hogy a késtartó alját kell-e szélesíteni, egyenlőre stabilnak tűnik.
Üdv: Sjózsi.
Avatar
sjozsi
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.12.09. 13:32

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: sjozsi »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Zipper ZI-TKS250H kis asztali körfűrészt. Az a gondom, hogy bekapcsoláskor azonnal a teljes fordulattal, szinte robbanásszerűen indul. Ráadásul ilyenkor mintha érezném az "amperszagot" is. A boltot kérdeztem, elküldtek a hivatalos forgalmazóhoz, de én nem szeretek üzenetrögzítővel csevegni. Lehet, hogy ennek a gépnek így kell indulnia, ha viszont van beépítve valamilyen lágyindító, az biztosan nem működik. Van nálam egy Zipper gyártmányú asztali gyalu is, annál észrevehető a felfutás.
Szóval, ha valakinek van tapasztalata ezzel (vagy a nagyobb testvéreivel) a géppel, ossza meg velem is.
Üdv: Sjózsi.
Avatar
Pozsi
Adminisztrátor
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2012.01.13. 19:42

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Pozsi »

Szia Sjozsi!

Jó gépet választottál és kedvező a garancia is.
Én nem aggódnék a helyedben, mert 2 év garancia és Túlterhelés elleni védelem is van benne. Az amper szagnak is megvan az oka 6,5 A vesz fel. A maró géppel nem szabad összehasonlítani, mert a felfutást a tehetetlenségi nyomaték okozza.
Üdv. Pozsi
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég