Gépeinkről.

Lezárt
Avatar
drehas
Örökös tag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.01.12. 21:37

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: drehas »

Szia Mikapu.

Ami a feltett foton látható faesztergákat illeti,nem csodálom, hogy nem látsz bennük kölönbséget,
hiszen mindegyik faesztergálásra készült.Nem tudom, hogy kinézetre miben kellene kölönbözniük.
Igaza van Pozsinak,a különbség belül van ,ami igy a fotokon nem látható,de biztos,hogy van.
Ugy látom, hogy mindegyik massziv ,lábakon álló termék,nem asztalra rakható játékszer.
további jó esztergálást.drehas
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

D460-as HolzMann asztalai esztergagépem van 2010. novembere óta és most eljött az ideje, hogy elszakadjon a hajtószíj. El is szakadt. A munkadarab megállt, a motor szép csendben pörgött, aztán rájöttem hol a hiba.
1.)
Nos, akinek ugyanilyen vagy az ékszíjcsere szempontjából hasonló gépe van, javaslom, hogy most azonnal készítsen magának keményfából egy főtengely kiütő szerszámot. Ha balkézre esően ránézel a főtengely végére, rögtön látod mekkora legyen az átmérő. A fadarab hossza pedig legyen kicsivel több, mint az orsóház szélessége. Szerencsére nagyon ritkán (nekem most 2 év után) szükséges, de akkor felettébb hasznos fadarabról van szó.
Szíjszakadás után ugyanis tudod, hogy milyen egyszerű lenne ezt a szerszámot elkészíteni, de éppen használhatatlan a géped. Így aztán baltával hasítottam, faragtam fenyőből, de az nem bírja a szükséges ütéserőt, így egy törött lapátnyelet (bükk) baltázgattam, míg e célra jó nem lett. Mennyivel egyszerűbb lett volna az esztergán!
2.)
Kikaptam az imbuszokat a szíjtárcsából és a balkézre eső csillogó tengelyvégből, majd telefonos segítség után nekiestem korábban jó nagy fadarabból készített fakalapáccsal (nagybunkó) masszívan ütlegelni a főtengelyt, mire megindult, majd bükkből faragott kiütővel sikerült kiütni. Nem gondoltam volna, hogy ehhez ekkora csapásokat kell mérnem a gépre.
3.)
Ha eddig nem tetted, máris vegyél tartalék ékszíjat. Szerencsére 2 évvel ezelőtt gondoltam erre, most meg hamarosan megrendelem az újat.
4.)
Visszafelé már minden egyszerűbb volt, már tudtam mekkorákat kell fakalapálni.

A művelet tehát egyszerűen végrehajtható, kell hozzá némi bátorság az ütéserőhöz, meg tartalék ékszíj és nagyon hasznos, ha máris elkészíted a keményfa tengely-kitütő-szerszámodat.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
tomcsifajatek

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

Mikapu3 írta:Színváltozatok:
1783
Már régen gyanút fogtam, most rászántam némi időt, s egymás mellé tettem néhány nagyon hasonlót.
Erős a gyanúm, hogy valóban csak a színükben és a feliratukban térnek el egymástól. No meg persze az árukban. Az árakat most nem gyűjtöttem ide. Persze úgy látom, hogy van még néhány típus (a kisebb és a nagyobb faesztergák között is), melyek szintén kaphatóak mindegyik színben és feliratváltozattal. Nagyon kíváncsi lennék, vajon mindet egy helyen is gyártják-e. Ki lehetett az alap-designer, akit aztán mindenki más lemásolt?

sziasztok!

Mikapu, nézd meg a www.alibaba.com weblapot a gépek ugyanabból a kínai üzemből származnak. netten nagyobb tételeket lehet rendelni illetve össze lehet válogatni pl.esztergagépet plusz hozzá másolóadaptert. Tavaly jelentős eszközfejlesztésbe kezdtem , én is beleestem abba a csapdába hogy a név mögött minőséget feltételeztem. A legnagyobb pofánverés az volt amikor a konkurenciának mondott 35%-al alacsonyabb áru eszközforgalmazó cég gépének papírjait kaptam meg. Többen feltételezik hogy pl.jobb csapágyakkal kerölnek a gépek forgalomba .....könyörgöm pár ezer forintos tételek nem több tízezresek. Az ékszíjjal kapcsolatban azt tanácsolom ne a forgalmazónál hanem Pl.S...F csapágyboltban vásárold meg harmad áron.

B.T
tomcsifajatek

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: tomcsifajatek »

sziasztok

Kicsit jobban belementem az elöző hozzászólásom témájába, a matricázás,festegetés stb. már kínában elkezdődik. Megtaláltam az egyik megvásárolt gépem színben felszereltségben megegyezően a valós gyártó honlapján. Az árak nettóban értendők . A 295 euróért vásárolt gép 237 dollár leszállítva, kb. ennyi arány figyelhető meg ezeknél a tételeknél . A forgalmi adó, esetleges vámeljárási díj még hozzá jöhet.
Garancia álltalában az alkatrészellátásban nyílvánul meg mindegyik esetben 6-8 hét .
B.T
Avatar
Mikapu3
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2012.01.16. 07:58

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Mikapu3 »

Tehát a kínai 40%-kal olcsóbb azonos (leszállított) helyen. Pedig abban az alacsonyabb árban még neki is van haszna, különben miért csinálná? Az európai viszonteladók pedig a 40% árrésből működtetik saját cégüket, adják a komfortosabb garanciát, stb, no meg veszik a saját hasznukat. Kb ilyen arányra számítottam.
Küzdj a klímaváltozás ellen: használj fát!
Avatar
farongáló
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2012.01.11. 10:16

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: farongáló »

Sziasztok!
Akit érdekel most kedvezményesen lehet kapni.
Ingyen szállítással. MAXi bolt.Tiszakécske.
Üdv : farongáló.1949
Avatar
icemann
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.01.10. 20:13

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: icemann »

Sziasztok!
Betettem egy linket, a Farongáló által említett gépről.
http://www.maxibolt.hu/gepszerszam/bern ... letek/3835
Avatar
Dezső
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.05.24. 10:28

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Dezső »

Üdv Kiscsiszi!

Gondolom, hogy a céljaid között szerepel az esztergagéped továbbfejlesztése. Amíg ezt használod, arra kérlek gondosan földeld le a fémalkatrészeket (ha még nem tetted meg). A motort pedig kizárólag földelt konnektorból üzemeltesd. Szeretnénk még sokáig olvasgatni kérdéseidet, tapasztalásaidat. A Zsiguli emelő reinkarnációja zseniális...

További sikereket!
Üdv,
Dezső
Avatar
kiscsiszi
Globál moderátor
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2013.01.24. 14:35

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: kiscsiszi »

Szia Dezső!

Jaj, félre ne értds, nem azon a gépen dolgozom. Ezt pusztán a móka kedvéért tettem közszemlére, hogy "lám mire képes az emberi találékonyság..."

2088
Üdv: kiscsiszi
- Az a veszély már nem fenyeget, hogy táltossá legyek -
Avatar
Dezső
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.05.24. 10:28

Re: Gépeinkről.

Hozzászólás Szerző: Dezső »

Üdv Kiscsiszi!
Kicsit megnyugtattál. A találékonyság előtt én is mindig meghajlok. De azért a biztonság mindenek előtt!
Dezső
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég