Sziasztok!
Ígéretemhez híven pár info (még nem teljes, majd még fotózok, meg rajzolok!)
Adott egy fő "tányér" amelynek a hátulján inverz kúpos horony van kialakítva (az UNI-MAX-os gyűrűs tokmányhoz való befogás céljából)
A fő tányéron excentrikusan ki lett képezve esztergálással egy fészek, amelybe egy ugyanakkora "kis tányér" helyezkedik el, megvezető csappal, csavarozással (a hátoldal felől)
Erre a "kis tányérra" egy csap kerül (pontosan a nagy tányér forgási középpontjába) amelyre maga a fej van rögzítve.
A nagy tányér oldalán egy hernyócsavarral fixálható a kis tányér, a fejen lévő 2 db 5-ös imbuszcsavar pedig a fej szögének beállítására és az UNI-MAX-os tokmányhoz rendszeresített hernyótüske befogásához.
Ezen a képen a nagy tányérba szerelt kis tányér, valamint a rajta lévő csap látható. (a rajzon a csap méretezése bal oldalon van)
Ez maga a fej, alulnézetben. ebbe a 12-es furatba kerül a csap, és a csap "H"-alakú kialakítása végett az imbuszcsavarral rögzíteni tudjuk az adott szögpozícióba.
Ez a rajz egyik fele, a másikat elkevertem a műhelyben, de amint megtalálom, azt is feltöltöm.
Összegezve a dolgot:
- állítható a kis tányér elfordulási szöge, ezáltal a kis tányéron lévő csap a teljes forgásközépponttól eltolható, "excentralizálható". Állítása a nagy tányér oldalán lévő hernyócsavarral.
- állítható a fej elfordulási szöge ( a fej oldalán lévő imbuszcsavarral rögzíthető) így egy adott minta elfordítva ismételhető.
Hogy rávilágítsak, milyen jellegű mintázat alakítható ki ezzel a szerkezettel, mutatok pár példát:
Üdv: T.